3. Лил започна с победа в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

Лил започна с победа в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

След 2:0 над Олимпия Любляна

Френският футболен отбор Лил победи Олимпия Любляна с 2:0 в първия мач от Група А на Лигата на конференции.

Първото попадение за домакините отбеляза голмайсторът им Джонатан Дейвид от дузпа в края на първото полувреме, а в добавеното време на срещата турският национал Юсуф Язъджъ наказа гостите.

Наказателният удар бе отсъден за нарушение на защитника на словенския шампион Агустин Дофо в наказателното поле.

Ситуацията бе прегледана от системата за видео асистенция на съдиите ВАР и бе потвърдено, че има нарушение.

Канадският национал Джонатан Дейвид направи няколко пропуска за "песовете", преди да вкара от дузпа. В четвъртта минута на добавеното време турското крило Юсуф Язъджъ се възползва от грешка на словенците при изпълнение на тъч и се измъкна сам срещу вратаря Матевш Видовшек и стреля покрай него за крайното 2:0.

Олимпия Любляна, който по-рано през сезона елиминира Лудогорец от Шампионската лига, не успя да застраши сериозно вратата на Лил.

В тази група са още отборите на Слован Братислава и Клаксвик от Фарьорските острови.

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А

Сензация! Специалния е пред завръщане във Висшата лига

Той е гласен за следващ мениджър на Евертън

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити