3. Лион би изненадата Брест с много късна дузпа

Лион би изненадата Брест с много късна дузпа

Резултати и класиране във Франция

Изненадата във френското първенство – отборът на Брест, претърпя поражение с 3:4 при гостуването си на Лион, след като съдията Матийо Вернис вдигна два червени, 10 жълти картона и даде 16 минути добавено време, украсено с дузпа.

Крайното 4:3 беше фиксирано именно от тази дузпа за домакините, реализирана от Ейнсли Мейтланд-Найлс. Така Брест остава на 10 точки след водача и фаворит за титлата Пари Сен Жермен.

Отборът на треньора Ерик Роа има 53 точки, една пред Монако, който обаче има мач по-малко, но пък другата седмица ще гостува в Бретан. Парижани са на върха с 63, но срещата им тази седмица беше отложена за 24-и април, за да се подготвят както трябва за реванша с Барселона в Шампионската лига след домакинското поражение с 2:3.

Лион пък регистрира серия от пет мача без поражение, изкачвайки се в класирането на 7-о място с 41 точки, на 2 след Ланс в надпреварата за място в Лигата на Конференциите.

Корентен Толисо даде преднина на Лион в 18-ата минута, след като с мощно полуволе прати топката в мрежата след центриране на Джейк O’Брайън. В 60-ата минута гостите изравниха благодарение на точен изстрел с глава на Стив Муние, засякъл центриране на Ромен дел Кастийо. 4 минути по-късно настана обрат, след като същият този Дел Кастийо вкара перфектен свободен удар. Свед още три минути той направи 3:1, получил топката на празна врата от Камори Думбия.

Но головете продължиха да падат и 120 секунди по-късно Александър Лаказен просто сложи крак след бъркотия от ъглов удар и намали на 2:3. Николас Талиафико изравни за 3:3 в 79-ата минута с удар по земята.

Двата отбора бяха намалени с по един човек в 86-ата минута, когато реферът показа втори жълти картони на Талиафико от домакините и Пиер Лийс-Мелу от Брест след меле между двата тима. Но продължението беше сериозно от 15 минути и буквално в последната възможна минута вратарят на Брест Марко Бизо направи безумен фаул срещу Лаказет, който беше наказан с дузпа. Мейтланд-Найлс не сбърка и донесе радостта на Лион.

Първенство на Франция, мачове от 29-ия кръг в Лига 1: Льо Авър - Нант             0:1
Клермон - Монпелие          1:1
Лион - Брест                4:3