Ливърпул и Челси се оттеглиха на почивка при резултат 1:1

Отборите на Ливърпул и Челси се оттеглиха на почивка при резултат 1:1 в първи четвъртфинален сблъсък от турнира на Шампионската лига. Срещата се играе на стадион „Анфийлд” и е ръководена от датчанина Клаус Бо Ларсен.

Срещата започна със силен домакински натиск, като още във 2-та минута изстрел на Кайт срещна главата на Иванович и премина на сантиметри от вратата на Чех. В 6-а Арбелоа намери Торес на точката на дузпата, който я засече и я прати в долния ляв ъгъл – 1:0. Веднага след гола играчите на Челси се активизираха и в 8-та минута след грешка в отбраната на Ливърпул, Дрогба остана сам срещу Рейна, но испанецът отрази удара му. В 24-ата Малуда получи възможност да стреля, но изстрелът му премина на около половин метър от дясната греда на „червените”. В 29-ата минута Дрогба получи нов уникален шанс да отбележи, след като топката бе подадена от Балак на малкото наказателно поле, но ударът на африканеца с левия крак премина високо над вратата. В 35-ата минута хубав Арбелоа отправи далечен шут с левия крак, но топката премина покрай рамката на Рейна.

Така дойде 39-ата минута, когато Челси получи правото да изпълни корнер. Лампард центрира в наказателното поле, където бранителят Иванович се извиси над всички и изравни – 1:1. Веднага след подновяването на играта Торес намери Кайт в коридор и го изведе сам срещу Чех, но стражът разколеба холандеца, спасявайки удара му. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при резултат 1:1.

Стартови състави:

Ливърпул: Рейна, Аурелио, Карагър, Шкъртел, Арбелоа, Лукас, Алонсо, Джерард, Риера, Кайт, Торес

Челси: Чех, Иванович, Тери, Алекс, Коул, Есиен, Балак, Лампард, Малуда, Калу, Дрогба

Жълти картони: Ливърпул (няма) ; Калу (Челси)

Рефер: Клаус Бо Ларсен

Стадион: „Анфийлд”