Ливърпул изтръпна, но взе трите точки от Фулъм (ВИДЕО)

Мърсисайдци бяха напът да запишат трето поредено разочарование през седмицата

Ливърпул се завърна на победния път и запази шансове за титлата във Висшата лига, след като постигна успех в гостуването си с 3:1 срещу Фулъм. Попаденията на мърсисайдци бяха дело на Трент Александър-Арнолд, Райън Гравенберх, и Диого Жота. За лондончани точен бе Тимоти Кастан.

С победата "червените" събраха 74 точки и се изравниха с лидера Арсенал, който обаче е с по-добра голова разлика. Манчестър Сити е трети, на една точка зад двата отбора, но е и с мач по-малко.

В 32-ата минута Ливърпул откри резултата след феноменално изпълнен пряк свободен удар от страна на Трент Александър-Арнолд.

В добавеното време на първата част Фулъм изравни. След рикошет топката стигна до Тимоти Кастан, а той с удар в долния десен ъгъл не остави шансове на стража на гостите.

В 53-ата минута Ливърпул възстанови преднината си. Харви Елиът намери Райън Гравенберх на границата на пеналтерията, а той с технично изпълнение в левия ъгъл преодоля Лено.

В 72-ата минута Жота вкара трети гол за "червените". Той бе изведен от Коди Гакпо, напредна, и стреля по диагонала с левия крак. Лено не се намеси добре и топката се озова в мрежата.