Ливърпул продължи с колебливото си представяне и срещу Уест Хям (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха 2:2 помежду си

Ливърпул продължи с колебливото си представяне, след като завърши наравно 2:2 с Уест Хем в гостуването си на "Лондон Стейдиъм". Домакините откриха резултата в края на първата част с гол на Джаред Боуен, но с попадение на Анди Робъртсън и автогол мърсисайдци стигнаха до обрат. Микел Антонио донесе точката на "чуковете" в 77-ата минута.

Срещата започна по-активно за отбора на Юрген Клоп, но до сериозни опасности пред вратата на Уест Хем не се стигна.

В 11-ата минута Коди Гакпо успя да отклони топката към Харви Елиът. Изстрелът на англичанина обаче премина встрани от левия страничен стълб.

Три минути след това Джаред Боуен отправи точен изстрел, но Алисон спаси без проблеми.

В 21-ата минута Трент Александър-Арнолд изпълни пряк свободен удар от добра позиция. Изстрелът му обаче премина над напречната греда.

Шест минути по-късно Коди Гакпо бе съборен в наказателното поле и Антъни Тейлър посочи бялата точка, но Луис Диас бе в засада и правилно не се стигна до дузпа. Ситуацията бе прегледана и с ВАР.

В 41-ата минута Луис Диас напредна по левия фланг, нахлу в пеналтерията, и стреля, но ударът му срещна десния страничен стълб.

Две минути след това “чуковете” откриха резултата. Футболистите на Дейвид Мойс изпълниха бързо корнер. Мохамед Кудус центрира, а Джаред Боуен засече топката с глава и прати изстрела си в левия ъгъл.

В 48-ата минута Ливърпул изравни. Луис Диас намери Анди Робъртсън в наказателното поле, а бранителят стреля изненадващо, с което хвана неподготвен стража на домакините Алфонс Ареола.

10 минути по-късно Алексис Мак Алистър стреля от границата на пеналтерията, но Ареоло изби кълбото в ъглов удар.

В 65-ата минута мърсисайдци стигнаха до пълен обрат. Александър-Арнолд изпълни корнер, получи се разбъркване, и Коди Гакпо отправи удар. Защитата на “чуковете” не успя да изчисти и футболисти на домакините прати топката в собствената си мрежа.

Пет минути след това Луис Диас получи в пеналтерията. Неговият изстрел отиваше към долния десен ъгъл, но Ареола се намеси.

В 77-ата минута Уест Хем изравни. Боуен центрира и намери Микел Антонио абсолютно непокрит в наказателното поле, а той с хубав удар с глава преодоля Алисон.

13 минути по-късно Харви Елиът бе близо до трети гол за гостите, но опитът му срещна напречната греда.

За Ливърпул предстои домакинство на Тотнъм, докато Уест Хем ще играе с Челси.

Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Невиждано: Аталанта на финал в Европа (ВИДЕО)