3. Лийдс на Груев срещу Саутхемптън в битка за Висшата лига (ВИДЕО)

Лийдс на Груев срещу Саутхемптън в битка за Висшата лига (ВИДЕО)

"Светците" надвиха с 3:1 Уест Бромич Албиън

Английският футболен клуб Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши, ще срещне Саутхемптън в последен плейофен двубой за влизане във Висшата лига. Това стана възможно, след като "светците" надвиха с 3:1 Уест Бромич Албиън.

Груев отбеляза първото попадение за Лийдс при победата с 4:0 над Норич ден по-рано. Финалът е на "Уембли" на 26 май.

Саутхемптън доминираше тотално срещу Уест Бромич, но поведе едва след четири минути игра през второто полувреме, когато точен бе Уил Смолбоун. Адам Армстронг увеличи преднината на "светците" в 78-та минута, преди да реши изхода от мача с дузпа в 86-ата.

Седрик Кипре бе точен с удар с глава в добавеното време за Уест Бромич, оформяйки крайния резултат.

Лестър Сити и Ипсуич Таун спечелиха останалите две промоции за Висшата лига, завършвайки на първо и второ място в Чемпиъншип. От Висшата лига изпаднаха Шефилд Юнайтед и Бърнли, а Лутън Таун е 18-и с три точки зад Нотингам Форест преди последния кръг.

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)