3. ЛОШО НАЧАЛО ЗА СИТИ: Тотнъм наказа шампиона! (ВИДЕО)

ЛОШО НАЧАЛО ЗА СИТИ: Тотнъм наказа шампиона! (ВИДЕО)

Сон донесе трите точки на "шпорите" в дебюта на Нуно Еспирито Санто

Тотнъм удари шампиона Манчестър Сити с 1:0 още на старта на сезона във Висшата лига. Хюн Мин Сон вкара попадението, с което донесе трите точки на тима си в дебюта на новия треньор Нуно Еспирито Санто.

"Шпорите" бяха без голямата си звезда Хари Кейн, който е спряган за трансфер именно в Сити. Титуляр за "гражданите" пък започна Джак Грийлиш. Той беше привлечен срещу 100 млн. Кевин де Бройне остана на пейката и се появи на терена в последните десетина минути.

Шампионите първи стигнаха до възможност да поведат в резултата. В четвъртата минута Грийлиш беше съборен на границата на наказателното поле. Гюндоган изпълни. Ударът му рикошира в играч от стената и излезе в корнер. След изпълнението топката стигна до Менди. Той центрира в наказателното поле. Юго Лорис излезе неразчетено, а Феннадиньо не уцели опразнената врата.

Секунди след това Кансело отне в наказателното поле на Тотнъм, но стреля встрани.

В 24-ата минута вратарят на Манчестър Сити също сбърка. Едерсон тръгна за топката, но не можа да я изчисти и тя попадна в Лукас Моура, чийто изстрел обаче Гюндоган изчисти от голлинията.

Лондончани продължиха да създават проблеми на "гражданите". В 31-ата минута Сон нахлу отляво, но се забави да стреля. Сити отговори с неточен удар на Марез от въздуха.

Пет минути преди края на първата част нова добра възможност за Сон завърши с изстрел в аут. От своя страна шампионите така и не успяха да запишат точен удар през първата част.

Тотнъм все пак успя да открие резултата в 56-ата минута. Бергвайн намери Сон отдясно. Кореецът стреля от дистанция и фалцовият му диагонален удар се превърна в попадение - 1:0.

Четири след това Бергвайн можеше да вкара втори гол за "шпорите". Той беше изведен сам срещу Едерсон, но стреля покрай вратата. Страхотен изстрел на Сон в 79-ата минута пък  профуча като снаряд покрай лявата греда на гостите.

Появилият се като резерва Де Бойне опита да изненада Лорис в 84-ата минута, но френският национал се намели блестящо и отрази удара му извън наказателното поле. Секунди по-късно и Феран Торес не успя да преодолее стража на домакините. Това беше всичко от шампионите и те стартираха със загуба във Висшата лига.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0