3. Луд автогол от центъра измъкна Борусия (Д) от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Луд автогол от центъра измъкна Борусия (Д) от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Световният шампион с Германия Кристоф Крамер си вкара невиждан автогол, който нанесе първа загуба на М'Гладбах

Лудост, нечувано, забележително! Това са най-често срещаните определения за победата на Борусия (Дортмунд) с 1:0 над Борусия М’Гладбах в последна среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. Първата загуба за малката Борусия този сезон дойде след наистина забележителен автогол на германския национал Кристоф Крамер, който реши да връща топката от центъра за своя вратар и го прехвърли.

Преди мача отборът на Юрген Клоп беше в отчайваща серия от 5 поредни загуби в шампионата и общо 7 срещи без успех.

В Шампионска лига „жълто-черните” са неудържими и тази вечер започнаха със самочувствие. Още в първата минута бившият играч на М’Гладбах Марко Ройс нахлу отляво и стреля премерено, но насочи леко покрай далечната греда.

В 9-ата минута Мхитарян върна леко назад за Ройс, а Зомер изби удара му в напречната греда.

Лукаш Пишчек изпусна поредния златен шанс в 29-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря от Мхитрян, ала би много неточно. После и самият арменски халф се озова очи в очи със Зомер и на свой ред изтръгна въздишка от трибуните с непростим пропуск.

Дортмунд доминираше и след почивката, но така и не намираше точен завършващ удар. Всички проблеми на „жълто-черните” при реализирането на голове бяха решени от халфа на М’Гладбах Кристоф Крамер. В 58-ата минута световният шампион с Германия от това лято опита с едно докосване да върне за своя вратар Зомер почти от центъра и за огромна негова изненада го прехвърли, за да прати в собствената мрежа с автогол, граничещ с лудостта.

Крамер се хвана за главата и му се искаше да потъне вдън земя, но нямаше как да върне времето назад. Две минути по-късно Марко Ройс за втори път бе спрян от гредата след хубав удар от 20-ина метра.

В края Борусия Мьонхенгладбах започна да атакува повече, но не намери сили за изравнителен гол.

Трите точки извадиха Дортмунд от зоната на изпадащите с 10 точки на 15-то място. След първото си поражение Борусия М’Гладбах остава на трето място с 20 точки, на 7 зад лидера Байерн и на 3 зад втория Волфсбург.

15 -1 Дортмунд 11 3 1 7 12:17
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1