Люто дерби: Барса изпрати годината с боево реми (ВИДЕО)

Еспаньол взе точка след 1:1 в мач с 15 жълти и 2 червени картона

Испанският футболен гранд Барселона си върна първото място във временното класиране, но не можа да завърши годината с победа над градския съперник Еспаньол.

Дербито от 16-ия кръг на „Ла Лига“, което се проведе на „Ноу Камп“ и продължи над 100 минути, завърши наравно 1:1 като по традиция предложи много драма, напрежение и сблъсъци.

Освен двете попадения, бяха показани и 15 жълти картона, от които 2 се превърнаха в червени – по един за всеки от отборите.

Иначе Маркос Алонсо откри за домакините още в 7-ата минута, а в 73-ата Хоселу изравни от дузпа. Само 5 минути след това Жорди Алба бе изгонен и остави Барса с човек по-малко, но само за 2, защото в 80-ата заради втори жълт картон бе изгонен и Винисиус Соуса.

В крайна сметка дербито приключи наравно и всеки тим взе по точка. Така Барселона се върна на първото място с 38 точки, колкото обаче има и Реал (Мадрид), докато Еспаньол вече има 13 в своя актив.

Барселона поведе в резултата още в седмата минута с гол на бранителя Маркос Алонсо и изглеждаше, че домакините няма да имат проблем да запишат шестата си поредна победа в първенството. Гостите от Еспаньол обаче имаха други планове и в 73-тата минута стигнаха до изравняването от дузпа. Хоселу беше точен от 11-те метра след нарушение на голмайстора Алонсо.

Пет минути по-късно Жорди Алба от състава на Барселона бе изгонен от игра с втори жълт картон, а само две минути по-късно и Винисиус Соуса от състава на гостите видя червения цвят след втор жълт картон.

При отсъждането на ситуацията Матеу Лаос вдигна и директен червен картон на Леандро Кабрера, който ритна в главата Роберт Левандовски, но след преглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения главният съдия отмени санкцията си спрямо Кабрера.

В оставащите минути до края играта бе изцяло пред вратата на гостите, но стражът Алваро Фернандес се отличи с две брилянтни спасявания след удари на Андреас Кристенсен и Левандовски.