3. Макаби Хайфа и Цюрих влязоха в групите на Шампионската лига

Макаби Хайфа и Цюрих влязоха в групите на Шампионската лига

След шест неуспешни опита през годините израелският Макаби Хайфа успя да се класира за груповата фаза на най-комерсиалния европейски футболен турнир - Шампионската лига.

Футболистите на Макаби бяха доста изразителни по отношение на намеренията си за двата двубоя с австрийския Залцбург. След класическото 3:0 във втория мач у дома и 2:1 като гост преди шест дни Макаби продължава напред с убедителното 5:1.

Новоизлюпеният грузински национал Владимер Двалишвили откри резултата след половин час игра, а останалите две попадения отбелязаха израелският халф Еял Голаса в 57-ата и Мохамед Гадир в 90-ата, който отбеляза един от головете в първия плейоф.
В друга среща от плейофите за влизане в Шампионската лига с 2:1 в реванша и също с общ резултат от 5:1 в двата си двубоя Цюрих елиминира латвийския Вентспилс след два неуспешни опита за влизане в групите.

Срещата започна много обещаващо, след като двата тима си размениха по един гол в рамките на първите 10 минути. Първи името си сред голмайсторите записа швейцарецът Йохан Волантен в 6-ата минута, а само две след него същото стори и молдовският халф Игор Тигирлаш. Следващите 80 игрови минути обаче не предложиха кой знае какви вълнения на "АФГ Арена" в Санкт Гален. В 92-ата минута крайното 2:1 за домакините оформи швейацрецът Алмен Абди.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари