3. Малкия фараон сложи край на надеждите на Торино за Лига Европа (ВИДЕО)

Малкия фараон сложи край на надеждите на Торино за Лига Европа (ВИДЕО)

Джампаоло Пацини вкара гол №100 в Серия А, а Милан съкруши Торо в мач с два червени картона

След два гола на Стефан Ел Шаарави Милан победи 3:0 Торино, което даде надежда на треньора Филипо Индзаги, че ще запази поста си през следващия сезон. Торо остава без шансове за Лига Европа.

Медиите в Италия вече обявиха, че това е последният мач на Индзаги пред домашна публика, като в понеделник вицепрезидентът Адриано Галиани ще лети за Мадрид без изяснена причина.

Джампаоло Пацини беше другият голмайстор, като отбеляза от дузпа на „Джузепе Меаца”. Двата отбора завършиха мача с по 10 човека.

Кристиан Абиати започна на вратата, което подсказва, че той ще свали ръкавиците в края на сезона.

Стефан Ел Шаарави започна като титуляр за първи път от 24 януари насам и откри резултата по чудесен начин. Малкият фараон овладя центриране на Кристиан Дзакардо на границата на наказателното поле, фронтално, и с удар под плонжа на вратаря Даниеле Падели прати в долния ъгъл.

Милан можеше да удвои след грешка в защитата на Торо при изнасянето, но Ел Шаарави пропусна да вкара отново.

Три минути преди почивката „росонерите” останаха с човек по-малко. Дзакардо фаулира като последен в защитата Кристиан Молинаро и веднага видя червения цвят. Останаха обаче съмнения за засада при извеждащия пас към Амаури. Въпреки това, 13-ият червен картон за Милан този сезон беше факт. Тимът е най-грубият във всички първенства от топ 5.

Гостите обаче също останаха с 10 човека в 56-ата минута, когато Молинаро избута Ван Хинкел, който направи двойно с Пацини, и бекът-крило получи червен картон, а Милан получи право на дузпа.

Пацини реализира 11-метровия наказателен удар и отпразнува подобаващо своя гол №100 в Серия А.

Ел Шаарави се превърна в играч на мача с втория си гол в 66-ата минута. 22-годишният разигра на двойно с Ван Хинкел и прати в далечния ъгъл от вратарското поле.