3. Мълния на Тоти не успя да порази ЦСКА Москва (ВИДЕО)

Мълния на Тоти не успя да порази ЦСКА Москва (ВИДЕО)

Гол на Березутский с последния опит в мача завърза група "E"

Рома допусна да бъде изравнен в добавеното време срещу ЦСКА Москва за крайното 1:1 и пропусна да постигне решителна победа в група „Е” на Шампионската лига, 5-и кръг. Московчани, в чиито редици от 64-ата минута до края игра българският национал Георги Миланов, изравниха с последния опит в мача. Ветеранът Франческо Тоти даде аванс на „вълците” малко преди почивката от свободен удар, но Василий Березутский донесе виталното равенство за ЦСКА.

По този начин двата отбора делят второто място с по 5 точки преди последните мачове. На 10 декември Рома посреща Манчестър Сити, който е пред отпадане със своите 2 точки, докато ЦСКА гостува на класиралия се Байерн.

Георги Миланов имаше опит в 84-ата минута при 0:1, но неговият удар с десния крак извън пеналтерията беше блокиран.

Капитанът на гостите Тоти, който вече е най-възрастният голмайстор в най-престижния турнир на Стария континент на 38 години, изглеждаше, че е решил нещата на празния „Арена Химки” с мощен свободен удар, заложен на дъгата. Но ЦСКА, който беше пред елиминиране, успя да изравни буквално с последното докосване. В 92-ата минута Березутский намери мрежата по куриозен начин.

Дзагоев беше изведен в 20-ата минута и поиска дузпа след единоборство, каквато нямаше как да се даде.

Думбия пропусна най-чистото положения за домакините през първото полувреме, след като бе изведен, но Де Санктис успя да блокира, скъсявайки ъгъла.

Наинголан пък можеше окончателно да реши мача в полза на Рома, но шутира от чиста позиция покрай гредата през втората част.

Де Санктис показа майсторство на другия фронт.

Акинфеев спаси с крак шут от чиста ситуация на Ляич в 79-ата минута.

В края защитата на Рома заспа и центриране на Березутский се оплете в мрежата на Де Санктис.