Ман Сити изтръпна, но обърна Звезда на "Етихад" (ВИДЕО)

"Гражданите" записаха 37 удара срещу сръбския си опонент

Манчестър Сити започна участието си в Шампионска лига с измъчен успех с 3:1 над Цървена звезда. „Гражданите“ имаха тотален контрол над събитията на терена, но дълго време не успяваха да вкарат – стана ли това обаче, попаденията заваляха.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола отправиха цели 37 удара към вратата на Омри Глейзър.

В 26-ата минута Ерлинг Холанд нацели напречната греда, след като получи добро центриране от крилото и стреля с глава. В 45-ата минута Цървена звезда изненадващо излезе напред в резултата. Осман Букари пробва късмета си от границата на наказателното поле, след като получи пас от Мирко Иванич, и прати топката в мрежата. Имаше съмнения за засада, но ВАР потвърди попадението.

Манчестър Сити успя да изравни само минута след началото на второто полувреме, след като Ерлинг Холанд сервира топката на Хулиан Алварес в наказателното поле, а аржентинецът с плъзна във вратата с удар в долния ляв ъгъл.

В 55-ата минута гол на Кайл Укоър не бе признат заради засада, но само все минути след това Сити стигна до пълен обрат, след като Хулиан Алварес изпълни великолепно пряк свободен удар и отбеляза втория си гол в мача.

Сити опита да сложи точка на спора в следващите минути, но последователно Ерлинг Холанд, Хулиан Алварес и Жереми Доку направиха пропуски. В 73-ата минута все пак всичко свърши, след като Фил Фодън намери Родри, а той с елегантен шут в далечния ляв ъгъл покачи на 3:1.