3. Ман Сити пак на върха след нулево реми на "Олд Трафорд" (ВИДЕО и СНИМКИ)

Ман Сити пак на върха след нулево реми на "Олд Трафорд" (ВИДЕО и СНИМКИ)

Юнайтед пропусна да измъкне успеха в края

Манчестър Сити се върна на върха във Висшата лига, след като стигна до равенство 0:0 при гостуването си на Манчестър Юнайтед в двубой от 10-и кръг. "Червените дяволи" пък са на четвърто място с две по-малко. Любопитното е, че за "гражданите" това е първо нулево реми в последните им 61 мача за първенство.

И двата тима започнаха крайно предпазливо в 170-ото дерби на града.

В първите 30 минути не се стигна до никакви опасности пред вратите. Марсиал успя да се отличи с няколко добри пробива от фланга, но въпреки това му бе трудно в сгъстената отбрана на гостите.

В 24-ата минута тежък удар от Компани получи Уейн Руни и главата му бе зашита на терена. Той обаче продължи мача.

Първото полувреме приключи без нито един точен удар. Така за първи път от сезон 2003/2004 Манчестър Юнайтед не успя да отправи точен удар към противниковата врата през първо полувреме.

Първият удар в една от двете врати дойде в 82-ата минута. Най-чистото положение пък бе в 84-ата минута, когато резервата Линдгаард се измъкна от засада и уцели горната греда зад Джо Харт.

В 88-ата минута Харт направи блестящо спасяване след удар на Смолинг и отново запази резултата. Така той успя да запази мрежата си суха във Висшата лига за юбилеен 100-ен път в кариерата си.

След това реми Сити остава на върха с по-добра голова разлика от Арсенал и 22 точки. Юнайтед е с две по-малко на четвърто място.

Съставите:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия(Дармиан), Джоунс, Смолинг, Рохо, Швайнщайгер(Фелайни), Шнайдерлин, Ерера, Мата(Линдгаард), Руни, Марсиал;

Манчестър Сити:  Харт, Саня, Компани, Отаменди, Коларов, Фернандо, Фернандиньо, Яя Туре(Демикелис), Стърлинг(Навас), Де Бройне, Бони(Ихеначо);