3. Ман Сити се изложи на "Крейвън Котидж" (видео)

Ман Сити се изложи на "Крейвън Котидж" (видео)

"Гражданите" водеха с 2:0 на Фулъм, но си тръгнаха само с точка, Съндърланд размаза Стоук

Отборите на Фулъм и Манчестър Сити завършиха наравно 2:2 в мач от 5-ия кръг на Премиършип.

На „Крейвън Котидж” „гражданите” поведоха с два гола на Серхио Агуеро в 18-ата и 46-ата минута. Домакините обаче стигнаха до равенството с попадения на Боби Замора в 55-ата и Дани Мърфи в 75-ата минута.

Двата отбора изнесоха красив мач с много голови положения. „Небесно-сините” бяха тимът, който владееше повече топката.

Гостите бяха по-активни през първата част, когато можеха натрупат сериозна преднина, но в крайна сметка отбелязаха само един гол.

В 18-ата минута Давид Силва намери Серхио Агуеро на границата на вратарското поле и за последния не бе трудно да се разпише за 1:0 с удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Докрая на полувремето възможности да се разпишат имаха Гаел Клиши, Един Джеко и голмайстора Агуеро, но до второ попадение до почивката не се стигна.

То обаче дойде още със самото начало на втората част и отново Серхио Агуеро попадна в прегръдките на своите съотборници.
Този път асистент на гола бе Един Джеко, който свали топката с глава за аржентинеца, който отбеляза хубав гол с диагонален удар от 18 метра.

Помислили, че вече са си свършили работата гостите намалиха оборотите и дадоха възможност на лондончани да изземат инициативата.

Първо в 55-ата минута Боби Замора намали резултата с гол от 15-ина метра. Десет по-късно Клинт Демпси можеше да изравни, но ударът му с глава от непосредствена близост бе блестящо отразен от Джо Харт.

15 минути преди края на срещата обаче Дани Мърфи вкара втори гол за Фулъм с хубав удар от границата на наказателното поле.

След това равенство лондончани заемат незавидната 18-а позиция с актив от 3 точки. Манчестър Сити пък е временно втори преди изиграването на Манчестър Юнайтед – Челси. „Гражданите” имат 13 пункта.

В друга среща от кръга Съндърланд размаза у дома Стоук Сити с 4:0. Домакините откриха резултата още в 5-ата минута чрез Тайтъс Брамбъл, който се разписа от десетина метра след центриране от корнер.

Шест минути по-късно положението за „грънчарите” се влоши още повече след като Джонатън Уудгейт си отбеляза нелеп автогол.
Резултатът придоби класическо изражение в 28-ата минута след много красиво попадение на Крейг Гарднър от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл.

Крайното 4:0 оформи Себстиан Ларсон в 58-ата минута, разписвайки се от пряк свободен удар от около 20 метра.
Категоричната победа изкачи „Черните котки” на 12-а позиция с актив от 5 точки. Тимът на Стоук Сити пък е 5-и с 8 пункта.