3. Манчестър Сити би Дортмунд с дузпи в Шанхай (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити би Дортмунд с дузпи в Шанхай (ВИДЕО+СНИМКИ)

Американски тийнейджър изравни с късен гол за Борусия, Гуардиола заложи на 3-5-1-1

Борусия Дортмунд стигна до равенство 1:1 срещу Манчестър Сити с гол в последните секунди на добавеното време, но впоследствие загуби с 5:6 след изпълнения на дузпи в мач от турнира за Международната купа на шампионите.

Новият наставник на „гражданите” Хосеп Гуардиола заложи на тактическа постройка 3-5-1-1 и бе на път да стигне до успеха още в редовното време, но 17-годишен американец изравни за „жълто-черните” с последния удар в срещата.

Иначе резервата Серхио Агуеро откри резултата за Сити в 79-ата минута след асистенция на друг футболист, влязъл на почивката – Давид Силва.

След това Дортмунд натисна в опит да изравни и стори това след изтичането на 5-минутното добавено време, назначено от съдията.

В 96-ата минута германският тим, разбил в петък другия манчестърски тим – Юнайтед с 4:1, изпълни бързо един корнер и свари неподготвена „небесносинята” защита.

Шинджи Кагава подаде на Кристиан Пулишич и той успя да изравни – 1:1.

Така в крайна сметка се стигна до дузпи, които започнаха изключително любопитно.

Алейш Гарсия и Феликс Паслак пропуснаха съответно за Сити и Дортмунд, а следващите пет изпълнения на двата тима бяха точни.

След това Рахим Стърлинг пропусна, ала това стори и Якуб Ларсен, който можеше да донесе успеха на Дортмунд.

После обаче Тасенде бе точен за „гражданите”, докато Микел Мерино пропусна за „жълто-черните” и в крайна сметка Манчестър Сити спечели.

Следващата контрола на тима, воден от Гуардиола, е срещу Арсенал на осми август.

Борусия Дортмунд пък ще играе три дни по-рано със Съндърланд.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1