3. Манчестър Сити е на крачка от титлата след разгром над Астън Вила (ВИДЕО)

Манчестър Сити е на крачка от титлата след разгром над Астън Вила (ВИДЕО)

Яя Туре вкара фантастичен гол за „гражданите” под проливния дъжд на „Етихад”

Манчестър Сити постигна много важна победа над Астън Вила като домакин в отложена среща от 29-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите” се наложиха над бирмингамци с 4:0, като нападателят Един Джеко стана герой за тимът на Мануел Пелегрини, отбелязвайки  два от головете под проливния дъжд на „Етихад”. Третото попадение бе дело на Стефан Йоветич, който влезе като резерва, а в самия край на срещата Яя Туре отбеляза фамозен гол, преодолявайки цялата отбрана на Вила. Всички попадения паднаха след повече от час игра.

По този начин Сити излезе на върха във Висшата лига с 83 точки и е много близо до шампионската титла. Втори е Ливърпул с 81, а последният кръг на първенството ще се играе този уикенд. „Небесно-сините” посрещат Уест Хем, а „мърсисайдци” ще играят срещу Нюкасъл на „Анфийлд”.

Манчестър Сити напълно заслужено се поздрави с класическата победа. Домакините искаха повече победата от своя съперник и това ясно се вижда от статистиката на мача: 18 удара към вратата срещу само 4, 9 в рамките на вратата срещу 0 за гостите. Владеенето на топката също е красноречиво – 73%. Попадението на Туре е под номер 100 за сезона.

Още в началото на срещата домакините показаха, че ще търсят победата на всяка цена и наложиха натиск на съперника си. Футболистите на Астън Вила предимно се отбраняваха и разчитаха на контраатаки. Пред футболистите на Сити се откриха няколко много изгодни положения, като най-чистото за първото част бе пропуснато от Самир Насри. Френският национал получи страхотен пас от Джеко в наказателното поле, но от около 5 метра той не намери очертанията на вратата.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени. „Гражданите” обсадиха наказателното поле на Вила, но липсата на точност и добрите изяви на вратаря изнервиха хората по трибуните.

Мъката на Сити приключи в 65-ата минута, когато след страхотна атака падна първия гол. Сабалета напредна по дясното крило и намери Джеко непокрит в наказателното поле, който с удар от движение прати топката между краката на вратаря на гостите. След този гол момчетата на Пелегрини се успокоиха и напрежението в действията им спадна. Малко след това отново босненецът попадна в прегръдките на своите съотборници, след като завърши идентична атака на първия гол.

В една от своите контраатаки футболистите на Вила стигнаха до най-чистото си положение за почетно попадение. Гредата обаче се оказа верен приятел на Джо Харт след удар с глава на Вайман.

Третият гол падна благодарение на Стеван Йоветич, който с плътен удар по земя вкара за 3:0. Точка на всичко сложи блестящ гол на Яя Туре, който буквално се разходи през цялата защита и с бомбен удар оформи крайният резултат.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня