3. Манчестър Сити и Наполи взеха своето (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити и Наполи взеха своето (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” биха Шахтьор с 2:0, куриозен момент в Неапол при 3:1

Манчестър Сити и Наполи постигнаха домакински победи в група F на Шампионската лига.

„Гражданите” се наложиха вкъщи над Шахтьор Донецк с 2:0, докато италианският тим пречупи в Неапол съпротивата на Фейенорд и спечели с 3:1.

Преди мача на „Сан Пауло” в Италия домакините разпънаха банер в подкрепа на полския национал Аркадиуш Милик, който претърпя операция и ще е аут за дълго.

Своята съпричастност изрази и Лоренцо Инсиние с, след като откри резултата още в седмата минута.

Стигна се обаче до доста комична ситуация, тъй като футболистът поиска фланелка на контузения поляк, за да я покаже, но получи такава на неговия съотборник Пьотр Желински.

Мертенс бързо осъзна грешката и хвърли екипа на играча, който бе резерва, за да вземе тениска на Милик и да я обърне към камерата.

В 49-ата минута Дрис Мертенс покачи на 2:0, а в 68-ата Йенс Торнстра от гостите пропусна дузпа.

Две минути по-късно в сила влезе правилото, че като не вкараш гол ще получиш такъв и Хосе Кайехон оформи класиката.

Почетното попадение за Фейенорд пък бе дело на Софиан Амрабат и падна в добавеното време на срещата.

Така Наполи взе първите си три точки в групата и изпревари по голова разлика Шахтьор Донецк, който очаквано загуби визитата си на Манчестър Сити.

„Гражданите” се наложиха с 2:0 след голове на Кевин де Бройне и Рахим Стърлинг, а наставникът им Хосеп Гуардиола за пореден път изуми със странно решение.

Пеп пусна като ляв бек халфа Фабиан Делф, макар че от 2014-а година насам Манчестър Сити е похарчил над £240 млн. за защитници.

Възпитаниците на испанеца доминираха през целия мач, но направиха куп пропуски, включително един от дузпа на Агуеро.

Пет минути преди края Лерой Сане имаше шанс да открие резултата, след като навърза трима съперници и стреля по диагонала, но топката мина точно покрай страничната греда.

В крайна сметка почивката дойде при нулево реми, но малко след нея Кевин де Бройне демонстрира класата си.

Белгийският национал отне една топка в центъра и подаде към Давид Силва, който потърси бърз пас, но първият му опит бе блокиран.

Топката обаче отново се върна при капитана, а той имаше време да види връхлитащия Де Бройне.

Халфът укроти кълбото пред дъгата на пеналта и с второто си докосване го прати мощно в горния десен ъгъл за 1:0.

В 56-ата минута Силва изведе елегантно Серхио Агуеро зад гърба на защитата с прехвърлящ пас, но ударът от въздуха на аржентинеца бе спасен от вратаря.

В 69-ата минута пък Де Бройне намери отлично Рахим Стърлинг с прострелно центриране, но английският национал не улучи вратата от непосредствена близост.

Малко след това Иван Ордец изблъска Сане в пеналта и реферът отсъди дузпа, но изстрелът на Агуеро от бялата точка бе спасен от вратаря.

После пропуски направиха още Де Бройне и Сане, а в добавеното време появилият се в 85-ата минута Бернанрдо Силва асистира на Стърлинг и той оформи крайното 2:0.

Така Манчестър Сити вече има 6 точки от два мача и в следващия ще посрещне Наполи, докато Шахтьор гостува на опашкаря Фейенорд, който все още няма точков актив.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане