3. Манчестър Сити измъкна победата от Хартс в контрола

Манчестър Сити измъкна победата от Хартс в контрола

Шампионите на Англия се наложиха с 2:1 с късен гол на Коларов

Шампионът на Англия Манчестър Сити записа първа победа за това лято в контролните си срещи. „Гражданите” се поздравиха с успех над Хартс с 2:1. Въпреки това победата си имаше цена – нападателят Алваро Негредо напусна преждевременно двубоя заради контузия.

Двата тима започнаха равностойно срещата, но в 25-ата минута Сити излезе напред в резултата. Точен за тима на Мануел Пелегерини бе Скот Синклеър, който получи страхотен пас от Негредо. Испанецът обаче бе сменен точно преди почивката.

Отборът на Хартс се върна в мача след светкавична контраатака. Новото попълнение в редиците на „гражданите” Фернандо загуби топката, Дейл Карик овладя и веднага намери Осман Соу, който с лекота преодоля Уили Кабайеро.

Десет минути преди края Манчестър Сити получи възможността да изпълни дузпа, след като младокът Емир Нюус бе фаулиран. Александър Коларов застана зад топката и донесе успеха на шампионите във Висшата лига.