3. Манчестър Сити не допусна изненада и ликува с четвърта титла на Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" победиха Уест Хем с 2:0 в последния кръг и оставиха Ливърпул без титла в ерата на Висшата лига

Манчестър Сити е шампион на Англия за четвърти път в своята история, след като днес победи Уест Хем с 2:0 у дома и не допусна изненада в последния кръг за сезона. Самир Насри и капитана Венсан Компани донесоха голямата радост на „Етихад”, а чилиецът Мануел Пелегрини стана първият южноамерикански мениджър, който печели титлата на Острова. Сити е на върха в Англия за втори път в последните три години след големия пробив през 2012 година.

Победата на Сити остави Ливърпул без титла в ерата на Висшата лига. „Гражданите” са шампиони с 86 точки, а Ливърпул остана втори с 84, въпреки че победи Нюкасъл по същото време с 2:1.

На „Етихад” Пелегрини направи само една промяна в своя състав като пусна Серхио Агуеро да помага на Джеко в предни позиции. Лек дъждец сякаш подсказа, че всичко ще мина по вода за домакините срещу „чуковете”, които открито се заканиха да направят услуга на Ливърпул. Преди срещата техният мениджър Сам Алърдайс в прав текст заяви, че Стивън Джерард заслужава титлата и се надява да му помогне да я спечели.

Нищо подобно обаче не минаваше през главите на играчите на Сити, които започнаха веднага с атаки и имаха претенции за дузпа в 9-ата минута, но Мартин Аткинсън прецени, че Марк Бобъл не е играл умишлено с ръка.

Силва стреля от воле над целта, а после Сабалета беше съборен от невнимателния Диаме, но реферът отново не посочи бялата точка. Коларов опита силен удар отдалеч, но вратарят Адриан внимаваше и изби.

Слънце замени дъждовните облаци над „Етихад” и точно в тези минути Манчестър Сити вдигна стадиона на крака с много важен гол. След продължителна атака Яя Туре пусна за Насри, на който бе оставено много място  пред наказателното поле и той стреля силно към долния ляв ъгъл, Адриан докосна, но недостатъчно и топката влетя в мрежата за 1:0.

Така титлата беше почти сигурно, защото и точка стигаше на Сити за първото място. В добавеното време на първата част Давид Силва нацели напречната греда със силен шут по диагонала, а домакините заиграха по-освободено след така важното първо попадение.

Ливърпул се молеше за чудо на „Етихад”, по подобие на онези два гола на КПР в края на сезон преди две години, но това сега не стана.
Вместо това Сити си гарантира спокойствие с втори гол 4 минути след паузата. Анди Керъл не можа да изчисти добре центриране на Насри от корнер и капитанът на „гражданите” Венсан Компани отблизо наниза в мрежата за 2:0.

До края триумфалната атмосфера по трибуните властваше и Уест Хем с нищо не доказа, че може да измъкне нещо от този мач.

„Небесносините” изпуснаха няколко удобни възможности да оформят класическа победа, като най-големият пропуск направи Агуеро. Кун получи успореден пас на празна врата, но необяснимо насочи към вратаря, а не към мрежата.

След последния съдийски сигнал феновете на Сити нахлуха на терена и отпразнуваха титлата заедно с любимците си, а Мануел Пелегрини спечели Висшата лига още в дебютния си сезон.

2:1 Стъридж (65’)
                Втори жълт картон – Амеоби (67’ Нюкасъл)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня