3. Манчестър Сити остава безгрешен на „Етихад” след 3:2 над Тотнъм в супершоу (видео+снимки)

Марио Балотели донесе победата на лидера във Висшата лига от дузпа в последната минута

Манчестър Сити постигна 11-а поредна победа като домакин във Висшата лига този сезон. Лидерът в Премиършип сломи с 3:2 друг претендент за титлата – Тотнъм, в спиращ дъха спекатакъл на стадион „Етихад”.

След нулева първа част двата отбора превключиха в режим „супершоу”. Сити поведе с два гола за 3 минути на Насри  и Лескът, но Тотнъм набързо изравни чрез Дефоу и страхотен гол на Бейл. В последните секунди обаче Сити получи дузпа и Марио Балотели хладнокръвно удължи безгрешната серия на тима у дома за крайното 3:2.

В началните минути двата тима залагаха на повече пасове и по-бавно движение на топката. Сити имаше по-често контрола върху развоя на събитията, но не съумяваше да изненада отбраната на гостите.

Единственото чисто положение за първата част се откри пред Серхио Агуеро в края, когато аржентинецът получи хубав пас в наказателното поле, освободи се от бранител, излезе на чиста позиция, но Брад Фридел чудесно спаси с крак удара му.

Вторите 45 минути оставиха зрителите без дъх, като им предложиха 5 гола и вълнуващи обрати. Сити започна по-решително и натисна, а ефектът се видя в 56-ата минута.

Давид Силва пое в центъра, напредна и с блестящ пас по земя разсече централната отбрана на Тотнъм на две, а изведеният на чиста позиция Самир Насри с едно докосване  разстреля Фридел за 1:0.

Три мунути по-късно „гражданите” удвоиха аванса си. Насри центрира от корнер, Джеко отклони с глава, а Джолиън Лескът се пребори със Скот Паркър и падайки засече в мрежата на „шпорите”, влизайки заедно с топката във вратата – 2:0.

Глупава грешка на Стефан Савич върна Тотнъм в мача буквално след центъра.

Вместо да успокоят мача, „гражданите” веднага позволи на Дефоу да вкара. След един дълъг пас сръбският бранител се намеси лошо и подари топката на Дефоу зад гърба си, а англичанинът елегантно поведе топката с гърди и заобиколи Джо Харт преди да намери опразнената мрежа за 2:1.

После дойде ред на Гарет Бейл да покаже своята магия. В 65-ата минута Аарън Ленън върна леко от фланга към Бейл пред границата на наказателното поле, където със страхотен фалцов удар уелсецът матира плонжиралия Джо Харт за 2:2.

Тотнъм можеше дори сензационно да обърне мача, но Джърмейн Дефоу не вкара от два метра на празна врата след пас на Гарет Бейл и недоумяващо се хвана за главата.

Роберто Манчини реагира като пусна в игра Марио Балотели на мястото на Един Джеко. Този ход се оказа печеливш. Минута преди края на даденото 4-минутно продължение Балотели измъкна една изчистена напред топка, влезе в наказателното поле и там бе спънат от Ледли Кинг.

Хауърд Уеб нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. Зад топката застана фаулираният Балотели, който хладнокръвно прати кълбото в долния ляв ъгъл на Фридел – 3:2 и нова победа за Сити.

В таблицата Манчестър Сити вече има 54 точки и води с 6 пред Манчестър Юнайтед. Тотнъм остава 3-ти с 46.