3. Манчестър Сити разби бетона на Стоук за 3:0 (ВИДЕО)

Манчестър Сити разби бетона на Стоук за 3:0 (ВИДЕО)

"Гражданите" спряха серията от 10 мача без загуба на Стоук и остават на 7 точки зад лидера Манчестър Юнайтед

Манчестър Сити разби бетона, който забърка Стоук Сити на „Етихад”, и спечели с 3:0 в 21-ия кръг на Висшата лига. Сабалета, Джеко и Агуеро от дузпа бяха точни за шампионите, които остават втори на 7 точки зад лидера Манчестър Юнайтед, който по същото време безпроблемно спечели като гост на Уигън с 4:0.

Манчини заложи на Джеко и Агуеро в атаката на Сити, а въпреки наглед атакуващата стартова единайсеторка на „грънчарите”, те се затвориха пред своята врата от самото начало и опитваха само да спират атаките на домакините.

Преди мача Стоук нямаше загуба в 10 поредни срещи от шампионата, но серията спря по разочароващ начин.

Агуеро имаше два ранни шанса, но първо би покрай гредата, а после си спря с гърди отлично извеждащо подаване от Гарет Бари, но прати над гредата.

Давид Силва не успя от 10-ина метра с глава, а Бегович спаси изстрел на Агуеро след нов хубав пас на Бари.

Натискът на Манчестър Сити се увенча с успех едва в 43-ата минута, когато тимът стигна до важен гол преди паузата.

Милнър центрира ниско отдясно, Асмир Бегович успя само да избие леко и заложи топката на Пабло Сабалета и десният бек през купа играчи прати в мрежата за 1:0.

И през втората част надмощието на Сити бе пълно. Яя Туре стреля опасно от воле, но вратарят на Стоук спаси.

Вторият гол падна в 56-ата минута. Агуеро стреля ниско по диагонала след бързо изпълнение на пряк свободен удар, Бегович спря удара, но от три метра Джеко нямаше как да сбърка и направи 2:0.

Уолтърс имаше шанс да върне интригата, но на задната греда успя да прати само високо над вратата на Джо Харт.

Сити сложи точка на спора в 74-ата минута с гол от дузпа. Нзонзи фаулира Давид Силва и съдията отсъди дузпа, въпреки че ясно се видя, че нарушението е извън границите на наказателното поле. От бялата точка Агуеро се разписа за 3:0 през ръцете на Бегович.

Манчестър Сити има 45 точки, а лидер е Манчестър Юнайтед с 52. Стоук Сити е осми с 29.
По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито