3. Манчестър Сити се върна на правия път с 4:0 над потъващия Астън Вила (ВИДЕО)

Манчестър Сити се върна на правия път с 4:0 над потъващия Астън Вила (ВИДЕО)

Агуеро се отличи с два гола, всички попадения паднаха след почивката

Манчестър Сити спря серията от три поредни поражения във Висшата лига и разби аутсайдера Астън Вила с 4:0 на „Етихад” в 29-ия кръг. Всичките попадения паднаха след почивката. Така временно „гражданите” се доближиха на 4 точки от лидера Лестър, който има и мач по-малко.

Вила на Реми Гард се държеше до почивката, но веднага след рестарта всички се срина за гостите, които убедително са се насочили към Чемпиъншип.

Давид Силва отклони центриране на Агуеро и Яя Туре откри резултата в 48-ата минута след рикошет в бившия „гражданин” Майка Ричардс.

Само две минути по-късно Ричардс не успя да пресече извеждащ пас в наказателното поле и вместо това ритна в кората на Агуеро и топката спря в мрежата – 2:0.

Агуеро вкара втория си гол след час игра за 3:0, а Рахим Стърлинг се включи от пейката, за да оформи крайното 4:0.

Кун имаше шанс да вкара и хеттрик, но пропусна дузпа в 73-ата минута.

Манчестър Сити се вклини между Арсенал и Тотнъм в класирането и е трети с 53 точки. Лидерът Лестър има 57, Тотнъм е втори с 55, а Арсенал има 52.

Уест Хем направи впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 като гост на останалия с 10 души Евертън насред „Гудисън парк”.

Машината за голове Ромелу Лукаку даде аванс на „карамелите” в 13-ата минута, но Кевин Миралас още в 34-ата минута бе пратен под душовете с втори жълт картон.

С човек по-малко Евертън вкара и втори гол чрез Аарън Ленън в 56-ата минута.

Славен Билич пусна Анди Керъл, Диафра Сако и Алекс Сонг като резерви, но „чуковете” започнаха своя обрат чак в 78-ата минута, когато Микел Антонио намали на 2:1.

Само три минути по-късно Диафра Сако изравни за 2:2, а голямата звезда на лондончани този сезон Димитри Пайе отново бе герой и вкара победния гол в 90-ата минута.

18:00 Уест Бромич – Манчестър Юнайтед

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи