3. Манчестър Сити си го изкара на Брюж в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити си го изкара на Брюж в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ мачкат с 5:1 след 2 гола на Марез, талант дебютира с гол в турнира

Английският първенец Манчестър Сити се върна на победния път в Шампионската лига.

„Гражданите“ разбиха с 5:1 като гости Брюж в третия кръг на груповата фаза, след загубата с 0:2 от ПСЖ във втория, за да съберат 6 точки и да оглавят временното класиране в поток „А“.

Наставникът им Хосеп Гуардиола направи четири промени спрямо състава от успеха над Бърнли във Висшата лига, като върна сред титулярите Едерсон, Рубен Диаш, Джак Грийлиш и Кайл Уокър, а последният се отчете с гол.

Такъв отбеляза и дебютиралият в турнира младок Коул Палмър, който се разписа само 150 секунди след влизането си на терена.

Точни за „небесносините“ в Белгия бяха още Жоао Кансело, открил резултата в 30-ата минута, както и Рияд Марез, реализирал два пъти.

Гостите овладяха инициативата още в началото и я изпуснаха за кратко само в заключителните минути, след като поведоха с 4:0.

В деветата Джак Грийлиш копна токата над вратаря Симон Миньоле и я прати във вратата му, но преди това извърши нарушение в атака и попадението беше отменено. В 13-ата минута Родри също вкара топката в мрежата, но и този гол беше анулиран заради засада.
Минута по-късно се стигна до първата реална възможност за „гражданите“. Фил Фодън проби отлично отляво, подмина Клинтън Мата и стреля в близкия ъгъл, но в аут.

Сити атакуваше и след точно половин час игра откри резултата. Фодън даде изключителен пас от дълбочина, с който изведе в наказателното поле Жоао Кансело, който се бе озовал на върха на атака. Крайният бранител овладя добре на гърди, след което шутира между краката на Миньоле за 0:1.

Две минути пред края на полувремето Ман Сити удвои аванса си. Риад Марез бе спънат в наказателното поле от Стенли Нсоки, а съдията отсъди дузпа за „гражданите“. Алжирецът се зае с изпълнението и не остави шансове на Миньоле, пращайки го в другия ъгъл – 0:2.

Ситуацията на терена не се промени през второто полувреме и гостите продължиха да атакуват.

В 53-ата минута те стигнаха до класика в резултата. Марез комбинира прецизно с Де Бройне, като през това време Кайл Уолкър спринтира в наказателното поле, където получи подаване от белгиеца, след което стреля точно в далечния ъгъл за 0:3.

Пет минути по-късно Фодън стреля от малък ъгъл, но Миньоле спаси. В 65-ата минута в игра за Ман Сити се появиха Рахийм Стърлинг и 19-годишният Коул Пламър.

Само две минути по-късно младокът реализира още във своя дебют в Шампионската лига. Той получи пас от другата резерва Рахийм Стърлинг около границата на наказателното поле, след което прехвърли топката от левия на десния си крак и стреля красиво покрай Миньоле за 0:4.

В 71-ата минута Стърлинг влезе отляво в наказателното поле и стреля по диагонала, но в аут, а 6 по-късно отново той имаше два отлични шанса да вкара в рамките на секунди. Първо, Стърлинг стреля в наказателното поле, а Миньоле спаси. Отбитата топка се озова обратно в английския национал, който шутира, но на сантиметри от дясната греда.

В 79-ата минута белгийците създадоха първата реална голова ситуация в двубоя. Шарл де Кетеларе успя да се измъкне от прекия си пазач при едно центриране в наказателното поле и засече с глава, но Едерсон спаси по прекрасен начин.

Две минути по-късно Брюж все пак стигна и до почетно попадение. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле от Рууд Вормер, а кълбото бе засечено по прекрасен начин от капитана Ханс Ванекен с хубав удар в долния ляв ъгъл на Едрсон – 1:4.

Точка на спора сложи Рияд Марез, който оформи крайния резултат в 84-ата минута с втория си гол в срещата.

Така Манчестър Сити събра 6 точки, с 2 повече от ПСЖ, който играе с Лайцпиг от 22:00 часа, и от отбора на Брюж.

БРЮЖ – МАНЧЕСТЪР СИТИ  1:5
0:1 Жоао Кансело (30)
0:2 Риад Марез (43, дузпа)
0:3 Кайл Уолкър (53)
0:4 Коул Палмър (67)
1:4 Ханс Ванекен (81)
1:5 Риад Марез (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БРЮЖ: 22. Симон Миньоле, 27. Клинтън Мата, 5. Джак Хендри, 4. Станли Н`Соки, 2. Едуард Собол, 19. Камал Сова, 26. Матс Ритс, 3. Едер Баланта, 10. Ноа Ланг, 20. Ханс Ванакен (к), 90. Чарлс Де Кеталер;

MАНЧЕСТЪР СИТИ: 31. Едерсон, 27. Жоао Кансело, 14. Аймерик Лапорт, 3. Рубен Диаш (к), 2. Кайл Уокър, 20. Бернардо Силва, 16. Родри, 17. Де Бройне, 47. Фил Фодън, 10. Джак Грийлиш, 26. Рияд Марез;