3. Манчестър Сити затвори "стършелите" в хралупата и се върна към победите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Давид Силва вкара в своя мач №200 във Висшата лига, Пабло Сабалета вкара за сефте от две години

Манчестър Сити превъзмогна двете поредни загуби, победи Уотфорд с 2:0 на своя „Етихад” и остана на седем точки зад лидера Челси и на една зад Арсенал и Ливърпул след междинния 16-и кръг на Висшата лига. Изненадващо опитният краен бранител Пабло Сабалета отбеляза първия гола за победата на „гражданите”, а Давид Силва реши всичко в края с попадения в своя мач №200 в английския елит.

Пеп Гуардиола направи цели пет промени след фиаското срещу шампиона Лестър (2:4) през уикенда. Давид Силва и Яя Туре имаха юбилей. И двамата играеха мач №200 за всеки от тях в английския елит, след като дебютираха също в един и същ мач през 2010-а срещу Тотнъм.

Срещата започна с натиск на Сити, който бе спечелил само четири от последните си 15 мача във всички турнири. Еурелио Гомеш имаше много работа и отрази ранни изстрели на Де Бройне и Нолито. Испанецът настигна пас на Де Бройне в средата на първата част и опита да прокара през краката на Гомеш, който пак отрази.

Рекордната покупка на „стършелите” Роберто Перейра се контузи, опита да продължи, но не може и бе заменен от Хуан Сунига. Именно резервата Сунига забрави за Пабло Сабалета на втора греда при центриране на Де Бройне и опитният аржентинец даде преднина на Сити в 33-ата минута. Това бе първи гол за него от над две години насам.

Илкай Гюндоган също напусна принудително след сблъсък с Амрабат и Фернандо влезе на негово място.

Гомеш спаси силен шут на Де Бройне на старта на втората част. Стърлинг слаломира между защитниците и нацели гредата с изстрел от границата на наказателното поле.

Уотфорд имаше малко добри възможности, а при една от тях Клаудио Браво отрази волето на Етиен Капу. Одион Игало се измъкна от Коларов при най-добрия шанс за гостите, обаче стреля над вратата и пропиля всичко.

Четири минути преди края на редовното време Давид Силва получи пас от Стърлинг в наказателното поле и отбеляза своя мач №200 с гол под гредата, за да внесе спокойствие на „Етихад” – 2:0.