3. Манчестър Юн и Астън Вила си размениха по два гола под дъжда в Австралия (ВИДЕО)

Следващата контрола на "червените дяволи" е срещу Атлетико Мадрид в Норвегия

Манчестър Юнайтед направи 2:2 с Астън Вила под дъжда в Авсралия, където двата тима са на подготовка. Футболистите на Ерик тен Хаг изиграха добро първо полувреме и взеха преднина от две попадения чрез попадения на Джейдън Санчо и автогол на Мати Кеш, но през втората част бирмингамци изравниха чрез появилите се от пейката Леон Бейли и Калъм Чеймбърс.

"Червените дяволи" поведоха в 25-ата минута, когато Рашфорд изведе отлично Люк Шоу в наказателното поле, който центрира към Джейдън Санчо и той отблизо не сгреши - 1:0.

В следващите минути обстановката започна да се усложнява, тъй като започна да вали все по-силен дъжд, който затрудняваше действията на двата отбора. Вторият гол за Юнайтед падна в 42-ата минута, когато Санчо центрира към Рашфорд, той не отигра топката по най-добрия начин, но тя се отклони в крака на Мати Кеш и се озова в мрежата на Астън Вила - 2:0.

В 49-ата минута Леон Бейли проби по фланга и с отличен удар с левия крак намали изоставането - 2:1. Тен Хаг пусна напълно различна единайсеторка около 66-ата минута, когато се появиха редица млади играчи, но на терена се завърна и Рафаел Варан, който пропусна последните две контроли. Астън Вила все пак достигна до равенството в дълбоко добавеното време, когато центриране от корнер достигна до Калъм Чеймбърс, който надскочи бранителите в бяло и прати топката в мрежата за крайното 2:2.

Следващата контрола на Манчестър Юнайтед е срещу Атлетико Мадрид в Норвегия. Астън Вила пък ще има за съперник френския Рен.