Манчестър Юнайтед би Лийдс в първата си контрола (ВИДЕО)

Маунт дебютира с №7, младок блести в Осло

Манчестър Юнайтед спечели първата си лятна контрола, след като надви с 2:0 своя регионален съперник Лийдс в спаринг, игран в Норвегия.

Дебют за „червените дяволи“ в столицата Осло записа единственото до момента сериозно попълнение Мейсън Маунт, който пристигна от Челси за 60 млн. евро и взе емблематичния за клуба №7.

Английският национал започна от първата минута и бе заменен на почивката, както и всички останали от стартовите 11.

При резултат 0:0 по време на паузата се появиха предимно младоци от втория отбор, а един от тях - Ноам Емеран, определено бе над всички.

20-годишното френско крило откри резултата в 67-ата минута, а в 81-ата асистира на тийнейджъра Джо Хюгил, който оформи крайното 2:0.

Преди паузата Маунт, Ханибал Мейбри и започналият като нападател в проверката Джейдън Санчо имаха шансове за гол, но ги пропиляха, а добрата новина за феновете на Юнайтед бе свързана с факта, че Рафаел Варан и Лисандро Мартинес се завърнаха на терена.

Двамата бяха неизменни титуляри в центъра на защитата през миналия сезон, но пропуснаха края му заради контузии.