3. Манчестър Юнайтед продължава да чупи рекорд след рекорд

Манчестър Юнайтед продължава да чупи рекорд след рекорд

След равенството вчера с Интер (0:0), тимът на Сър Алекс Фъргюсън не познава вкуса от поражението в Шампионската лига вече 20 поредни мача.

Европейският и световен клубен шампион Манчестър Юнайтед продължава да чупи рекорди, съобщава „Скай Спортс”. След равенството вчера с Интер (0:0), тимът на Сър Алекс Фъргюсън не познава вкуса от поражението в Шампионската лига вече 20 поредни мача.

Последната загуба на „червените дяволи” в надпреварата бе през април 2007 година. Тогава Юнайтед гостува на „Сан Сиро” и бе надигран от Милан с 3:0. В последствие италианският гранд спечели трофея в Лигата.

През миналия сезон Манчестър Юнайтед спечели най-престижния европейски клубен турнир, а през този Димитър Бербатов и компания ще се опитат да защитат трофея.

Юнайтед записа 14 поредни мача без допуснат гол във Висшата лига, което е най-добро постижение в английския шампионат. Вратарят на тима Едвин ван дер Саар пък имаше 1212 минути без допуснат гол във вратата си. Той не игра при победата над Блекбърн с 2:1. След вчерашните 90 минути той вече има 1302 минути без гол, а досегашното върхово постижение бе на Абел Ресиньо – 1275 минути.