3. Манолев игра цял мач, а Динамо (М) взе престижен успех като гост на Панатинайкос (ВИДЕО)

Руснаците победиха с 2:1 в Атина, а ПСВ мъчно надви Ещорил на старта в Група Е на Лига Европа

Станислав Манолев изигра цял мач за Динамо (Москва) при престижния успех с 2:1 над Панатинайкос в Гърция в първия кръг на срещите от Група E на Лига Европа.

Българският национал започна от първата минута като десен бранител и беше много стабилен в изявите си, докато отляво Алекс Бютнер имаше проблеми и бе заменен през втората част.

В 40-ата минута Кевин Курани пусна хитро за Кокорин зад защитата и деветката на Динамо спокойно вкара вдясно покрай вратаря за 1:0.

Почти веднага след почивката руснаците нанесоха втори удар на стадиона в Атина. Динамо направи красива атака, която мина през Курани, вляво топката бе чукната с петичка за Балаш Джуджак, унагрецът центрира на втора греда, там вратарят Коцолис хвана първия удар на Йонов, но топката пак се върна в него и той не сбърка за 2:0.

Нобоа беше близо до трети гол, но фалцовият му удар от пряк свободен удар срещна дясната греда.

Атанасиос Динас върна един гол след центриране на Нано от пряк свободен удар в 63-ата минута, но до края Манолев и съотборниците му издържаха и си тръгнаха с три точки от Гърция.

В другия мач от Група Е ПСВ Айндховен постигна очаквана, но измъчена победа с 1:0 над португалския Ещорил у дома.

„Филипсите” цял мач се скъсаха да изпускат и в крайна сметка стигнаха до победата от дузпа. В 26-ата минута новото попълнение Люк де Йонг уверено намери горния десен ъгъл от бялата точка, въпреки че вратарят Киежек позна ъгъла.

Динамо (Москва) и ПСВ са лидери в групата с по три точки, Панатинайкос и Ещорил остават без актив след първите срещи.

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви