3. Мъри Стоилов и Астана приключиха в Европа с равен (ВИДЕО)

Мъри Стоилов и Астана приключиха в Европа с равен (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) завърши първи в групата след успех над Бенфика

Станимир Стоилов и Астана останаха на крачка от това да сътворят истинска сензация и да изхвърлят Галатасарай от европейските клубни турнири и да се класират за Лига Европа. Казахстанският шампион успя да поведе в Истанбул, но в крайна сметка мачът между двата отбора от Група „С“ завърши 1:1.

В другия мач от групата Атлетико Мадрид спечели с 2:1 гостуването си на Бенфика и по този начин завърши на първо място в групата, докато „лисабонските орли“ останаха на втора позиция.

Двубоят в Истанбул започна с очакван домакински натиск, но гостите от Казахстан можеха да стигнат до гол в 15-ата минуата, когато удар на Твумаси от ляво на вратата срещна напречната греда зад Муслера.

Първото положение през втората част беше пред вратата на гостите в 63-ата минута, когато удар с глава на Уесли Снайдер беше отразен от Ерич.

В последвалата атака на Астана падна и първия гол. Шомко подаде на Патрик Твумаси, който  със силен удар от движение се разписа.

Радостта на казахстанския тим обаче не продължи дълго. Отговорът на турците дойде две минути по-късн. Селджук Инан изравни резултата.

До края домакините бяха по-активни на терена, но Астана успешно се бранеше и опази равенството.