3. Марсилия изпусна Милан на "Сан Сиро" - 1:1

Марсилия изпусна Милан на "Сан Сиро" - 1:1

Французите удрят две греди, борбата за класиране на осминафиналите се завърза.

Милан и Марсилия не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в изключително интересен и оспорван мач от група "С" на Шампионската лига. Гостите определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от "Сан Сиро", след като на два пъти удари на удари на френските играчи срещаха гредите. Марко Бориело откри за "росонерите" в 11-ата минута, но само пет по-късно Лучо възстанови равенството, което се запази и до самия край на двубоя.

Срещата изненадващо започна с лек натиск на гостите от Марсилия, а Брандао и Лучо пробваха рефлекса на вратаря Дида. В 9-ата минута Шейру центрира от пряк свободен удар, Хайнце се пребори за позиция в наказателното поле и стреля с глава, но ударът му бе слаб и излезе в аут. Две минути по-късно играчите на Милан успяха да открият резултата при първото си чисто голово положение. Марко Бориело бе изведен в наказателното поле на Марсилия. Нападателят преодоля елементарно Хайнце и след това с хубав диагонален удар прокара топката между краката на Манданда.

В 16-ата минута гостите успяха да изравнят. Нианг проби по лявото крило, преодоля Одо, стигна до аутлинията и центрира остро. Дида не успя да избие топката по най-добрия начин и тя попадна в краката на Лучо, който хладнокръвно насочи кълбото в опразнената врата – 1:1. Три минути по-късно Абриел стреля от 25 метра, но този път бразилският страж на „росонерите” се намеси добре.

В 25-ата минута Пирло с хубав далечен пас намери Бориело в наказателното поле. Таранът на Милан си спря топката, но точно преди да стреля, Диавара със самоотвержен шпагат успя да избие коженото кълбо. Десетина минути по-късно Тиаго Силва с пас над 60 метра прехвърли Диавара, Пато овладя топката и веднага стреля с левия крак, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В даденото от рефера добавено време на първото полувреме Нианг отново проби по лявото крило и центрира остро в малкия пеналт, но Брандао не успя да засече кълбото. В ответната атака Тиаго Силва се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в полето на гостите, но ударът му мина над гредата.

В 51-ата минута Пирло се опита да изненада Манданда с шут от 30-ина метра, но френският национал внимаваше и успя да избие топката. Пет минути по-късно Пато стреля от 23 метра, но топката мина над вратата. В 59-ата минута Роналдиньо показа много добра техника, влезе в полето и точно преди да стреля бе съборен от Диавара, но реферът даде знак играта да продължи, въпреки че бразилският магьосник претендираше за дузпа. Шест минути по-късно Нианг напредна по лявото крило и центрира в малкия пеналт към Брандао, който от 5-6 метра не успя да разстреля Дида, а нацели напречната греда. Няколко минути по-късно Зеедорф получи топката в малкия пеналт на Марсилия, но ударът му бе блокиран от притичал бранител.

В 80-ата минута Абриел центрира опасно към далечната греда, бразилският страж на Милан не се намеси добре, но и Хайнце не успя с глава да насочи топката в опразнената врата. В 86-ата минута играчите на Марсилия пропуснаха нов златен шанс да отбележат втори гол. След центриране от корнер Диавара се извиси над всички и стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата пазена от Дида. До края на мача и двата отбора се опитаха да стигнат до нов гол, но в крайна сметка равенството на "Сан Сиро" се запази.

Така играчите на Милан могат да бъдат доволни, че успяха да спечелят много важна точка при домакинството си на Марсилия. В последния мач от груповата фаза "росонерите" гостуват на аутсайдера Цюрих и при победа ще са сигурни за 1/8-финалите. Марсилия пък ще трябва да победи като домакин Реал (Мадрид) и да се надява Милан да не постигне успех в Швейцария.

Милан – Олимпик Марсилия 1:1
1:0 Бориело (11’)
1:1 Лучо (16')

Милан: Дида, Одо (28’ Абате), Неста, Силва, Дзамброта, Амброзини, Пирло, Зеедорф, Пато, Роналдиньо, Бориело

Марсилия: Манданда, Бонарт, Диавара, Хайнце, Тайво, Лучо (66’ Коне), Абриел, Сисе, Шейру (85’ Мориентес), Брандао, Нианг (73’ Бен Арфа)

2 Засади 1
30' 15'' Владеене на топката (време) 27' 4''
52% Владеене на топката (%) 48%

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1