3. Марто Петров асистира за победа на Сити във ФА Къп

Марто Петров асистира за победа на Сити във ФА Къп

"Гражданите" се наложиха над Мидълзбро с 1:0 и се класираха за 4-ия кръг, 3 от 3 за Манчини.

Отборът на Манчестър Сити постигна трета поредна победа под ръководството на треньора Роберто Манчини. Днес „гражданите” се наложиха като гости на Мидълзбро с минималното 1:0 в 3-ия кръг на ФА Къп и продължават напред в надпреварата. Единственото попадение на „Ривърсайд Стейдиъм” дойде след страхотен пробив на българина Мартин Петров, който намери Бенжани на чиста позиция, а тъмнокожият нападател прати топката в мрежата на домакините. Българският национал игра много добре, а в даденото от рефера продължение на мача можеше да се разпише, но ударът му от 12 метра мина на сантиметри над напречната греда.

Срещата започна при много лоши атмосферни условия, като в първите минути на „Ривърсайд” прехвърчаше сняг. Отборът на Манчестър Сити владееше топката по-често и логично първото по-опасно положение в мача се откри пред нападателите на „гражданите”. Вайс намери Сабалета на границата на полето, който веднага отправи изстрел към вратата на Койне, но топката излезе в аут. Постепенно обаче домакините наложиха страхотна преса в средата на терена, което принуди тима на Манчестър Сити да разчита на далечни подавания към Петров и Бенжани.

В 39-ата минута пред българина Мартин Петров се откри най-чистото голово положение до този момент в мача. Вайс напредна по крилото и центрира към Бенжани, който свали топката към родения във Враца халф. Марто Петров не се поколеба и веднага стреля с десния крак, а коженото кълбо премина на сантиметри покрай вратата на Боро. „Гражданите” продължиха да диктуват темпото на игра и логично откри резултата в последната минута на първото полувреме.

Петров открадна топката в центъра на терена и бързо напредна в половината на домакините. Българинът хитро подаде в коридор към Бенжани, който се освободи от опеката на персоналния си пазач и с хубав изстрел в десния ъгъл матира стража Койне – 0:1.

Второто полувреме започна с хубава комбинация между Петров и влезлия като резерва Карлос Тевез, но последвалият удар на българина бе блокиран от Ригот. В 57-ата минута Тевез напредна и стреля от дъгата, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Мидълзбро. Пет минути по-късно след центриране от корнер Уилямс стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда.

В 81-ата минута Белами напредна хубаво по лявото крило и намери Тевез в наказателното поле, но притичалият Ригот успя да предотврати опасността. Само четири минути по-късно отново Белъми напредна по крилото и центрира към далечната греда, където бе Петров. Българинът се опита да стреля от въздуха с десния крак, но за негово съжаление се размина с топката.

В първата минута на даденото от рефера продължение в мача се откри нова страхотна възможност пред Петров. След удар на Тевез топката се озова в краката на българина, който влезе в полето, залъга бранител и стреля с левия крак, но топката мина на сантиметри над напречната греда.