3. Милан и младокът Траоре с 2 от 2 през новата година ( ВИДЕО)

Милан и младокът Траоре с 2 от 2 през новата година ( ВИДЕО)

„Росонерите“ спечелиха с класика визитата си на Емполи, но загубиха още един защитник

След като започна годината с категоричен успех 4:1 над Каляри за Купата на Италия, сега Милан откри 2024-а с победа и в Серия А.

„Росонерите“ спечелиха с класическото 3:0 гостуването си на Емполи от 19-ия кръг на Калчото, а във втори пореден двубой за тях се разписа 19-годишният Чака Траоре.

Младокът от Кот д‘Ивоар оформи крайното 3:0 след образцова контраатака, осъществена от Кристиан Пулишич, две минути преди края на редовното време.

Преди почивката пък Рубен Лофтъс-Чийк откри в 11-ата минута след асистенция на Рафаел Леао, докато в 31-ата Оливие Жиру удвои от дузпа.

След успеха Милан събра 39 точки и остава на 3-ото място, докато Емполи е сред изпадащите с едва 13 пункта, намирайки се в серия от 7 мача без успех и в 4 без отбелязан гол.

Днес Милан си осигури победата още в първия половин час, но малко след неговото изтичане загубиха още един защитник, тъй като Алесандро Флоренци получи контузия и бе заменен принудително.

Иначе, още в 11-ата минута Рафаел Леао намери Рубен Лофтъс-Чийк пред вратата и англичанинът се разписа за 1:0, а по-късно гостите получиха дузпа за игра с ръка на Юсеф Малех. Оливие Жиру изпрати топката в горния ляв ъгъл за второто попадение.

В 88-та минута Шака Траоре получи прецизен пас от Кристиан Пулишич и оформи крайното 3:0 в полза на Милан, който продължава да се представя страхотно като гост и няма поражение в шест поредни кръга.

Майнц удари новака Санкт Паули

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)