3. Милан наказа Рома с победен гол на "вълка" Дестро (ВИДЕО)

Милан наказа Рома с победен гол на "вълка" Дестро (ВИДЕО)

Матия Дестро играе под наем за Милан от Рома и вкара победния гол за 2:1 на "Сан Сиро"

Милан постигна престижен успех с 2:1 у дома за своята чест срещу намиращия се в доста лошо състояние Рома на „Сан Сиро” в 35-ия кръг. Милан нямаше победа в Серия А от 4 април, а на „Сан Сиро” феновете отново протестираха.

Началото беше нервно и Жервиньо подмина Алекс, а АБате рискуваше да си вкара автогол. Де Роси би високо, а Хонда принуди Де Санктис да прави акробатично спасяване в 13-ата минута.

Костас Манолас нямаше късмет и ударът му с глава след корнер на Флоренци срещна далечната греда, а при добавката Давиде Астори не  бе точен.

Жервиньо получи разтежение при спринт и бе заменен от Адем Ляич, който в последните седмици също има проблеми. Де Сантис показа завиден рефлекс и извади изстрел с глава на Бонавентура изпод гредата.

Милан поведе пет минути преди почивката, когато чХонда се измъкна вдясно и търкули в наказателното поле, а там Ван Гинкел изпревари Наинголан и халфът, който е собственост на Челси, отблизо вкара първия си гол в Серия А.

Ефектно воле на Флоренци мина встрани, а Милан удвои в 59-ата минута. Хонда достави отлично центриране почти от ъгловото флагче и Дестро натисна Астори, за да прониже мрежата с глава за втори път срещу клуба, чиято собственост е. За Дестро това бе първи гол от седем кръга насам.

„Росонерите” изпуснаха два шанса да поведат с 3:0, защото първо поли не успя да стигне центриране на Хонда след бърза контра, а после Бонавентура открадна топката в наказателното поле, но волето му по диагонала от 6-7 метра бе крайно неточно.

Рома се върна в мача, когато резервата Итурбе проби между Алекс и Де Йонг, а един от асистентите на Талявенто сигнализира, че има дузпа. Тоти пое отговорността и намали на 2:1, промушвайки под тялото на Диего Лопес в десния долен ъгъл. Ветеранът бе на терена само от три минути и вкара 298-ия си гол за „вълците”.

Рома веднага натисна, а Диего Лопес изби удар на Итурбе, после Тоти мощно стреля от пряк свободен удар в ръцете на вратаря.

В добавеното време Пипо Индзаги бе изгонен на трибуните за невъздържано поведение, но неговият отбор задържа победата.

Милан задмина Палермо и вече е 10-ти с 46 точки, докато Рома остава втори с 64, но дава шанс на Лацио да го свали до трета позиция, докато Наполи има шанс да се приближи само на две точки от Рома при успех този кръг.