3. Милан не даде шанс на Лацио и е на полуфинал за купата (видео)

Милан не даде шанс на Лацио и е на полуфинал за купата (видео)

„Росонерите” се наложиха над „орлите” с 3:1, срещат Ювентус

Отборът на Милан се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия, след като тази вечер се наложи с 3:1 над тима на Лацио. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро”, а в битката за финала „росонерите” ще се изправят срещу състава на Ювентус.

Иначе двубоят започна страхотно за „орлите”, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Алваро Гонсалес  изведе Сисе на изгодна позиция, а французинът не сбърка за 1:0.

След гола обаче „росонерите” вдигнаха рязко оборотите и това доведе до страхотно объркване в защитата на столичани, които допуснаха да бъдат обърнати в разстояние само на 3 минути.

Първо в 15-ата минута Абате центрира в пеналта на Лацио, където кълбото се отклони в Станкевичиус и попадна в Робиньо, който от няколко метра не остави шансове на Маркети за 1:1.

Само 180 секунди по-късно пък, Ел Шаарави намери Зеедорф пред наказателното поле, холандецът финтира Диас и със свиреп шут заби топката под гредата на Маркети за 2:1.

Непосредствено след гола Лацио можеше да изравни резултата, след като Гонсалес засече с глава хубаво центриране, Амелия спаси, а след това успя да се справи и с добавката на Конко. В ответната атака пък, Диас подари топката на Робиньо, който заобиколи вратаря, ала ударът му срещна външната част на мрежата.

До края на полувремето „орлите” имаха още няколко шанса да вкарат нов гол, но не можаха да ги оползотворят и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за „росонерите”.

Втората част започна с равностойна игра, като и двата отбора не успяваха да създадат нещо интересно пред противниковата врата. В 66-ата минута влезлият като резерва Клозе можеше да се разпише с глава, но ударът му излезе в аут.

В 70-ата минута на терена за Милан се появи голмайсторът на тима Златан Ибрахимович, който успя да оформи и крайното 3:1. Това стана в 84-ата минута, когато Емануелсон направи за смях трима играчи на Лацио, след което изведе Ибра сам срещу Маркети, а шведът хладнокръвно прати топката в мрежата покрай стража на столичани.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф