3. Милан остана лидер в Италия след "огледален" успех над Болоня (видео)

Милан остана лидер в Италия след "огледален" успех над Болоня (видео)

„Росонерите” спечелиха гостуването си на „Ренато Дал'Ара” с 3:0, като не само резултатът, а дори голмайсторите и последователността на попаденията бяха еднакви с тези от мача с Бреша миналия уикенд

След като в 15-ия кръг на Серия „А” лидерът в подреждането Милан надделя у дома над Бреша с класическото 3:0, сега „росонерите” спечелиха със същия резултат и гостуването си на Болоня от 16-ия кръг на надпреварата.

Любопитното е, че освен изражението на светлинното табло, а дори голмайсторите и последователността на попаденията бяха еднакви с тези отпреди седмица.

Подобно на двубоя, игран в Милано, на стадион „Ренато Дал'Ара” резултатът бе открит от ганайския национал Кевин-Принс Боатенг, който в осмата минута вкара втория си гол за клуба с ефектен удар от въздуха след поредната асистенция на Златан Ибрахимович.

Само седем минути след попадението Милан удвои своята преднина след чудесна атака, преминала през Боатенг и завършила с гол на Робиньо. Малко по-късно Ибрахимовим бе близо до гола, а точно преди почивката Джанлука Дзамброта уцели горната греда, но в крайна сметка резултатът се запази такъв.

Точно след изтичането на първия игрови час обаче гостите все пак стигнаха до класическата преднина в срещата, след като - отново подобно на мача с Бреша - Андреа Пирло намери отлично Ибрахимович, той пое топката на гърди и вкара деветия си шампионатен гол.

В 78-мата минута появилият се като резерва Кларънс Зеедорф събори наруши правилата в собственото си наказателно поле и това доведе до дузпа, която обаче бе пропиляна от звездата на гостите Марко Ди Вайо.

След успеха си Милан остана убедителен лидер в Калчото с актив от 36 точки, на 6 пред преследвачите, докато Болоня вече е на 13-а позиция с 19 точки от 16 изиграни мача.

Барселона прекратява пенсионирането на Шчесни?