3. Милан откри сезона с победа (ВИДЕО)

Милан откри сезона с победа (ВИДЕО)

Жиру с гол и асистенция, Пулишич вкара в дебюта си

Италианският гранд Милан стартира новия сезон с победа.

„Росонерите“ спечелиха с 2:0 гостуването си на Болоня от първия кръг на Серия А.

С гол в дебюта си се отличи дошлият от Челси американски национал Кристиан Пулишич.

24-годишният щурмовак се разписа след пас на Оливие Жиру в 21-ата минута, а 10 по-рано самият французин откри резултата, но още в първата минута това можеше да стори отборът на Болоня.

След едва 9 секунди футбол удар на Ликоянис удари гредата. Милан явно се стресна и тръгна напред. В 12-ата минута гостите поведоха. Пулишич прати дълъг пас към аутлинията, където Рейндерс просто върна топката във вратарското поле. Оливие Жиру бе оставен непокрит и не сбърка пред празната врата – 1:0, за да се разпише в 4-и пореден мач от Серия А.

Много бързо след това Милан вкара и втори гол. Пулишич направи двойно с Оливие Жиру и с хубав диагонален удар от границата на наказателното поле, не остави шансове на Скорупски. Гол в дебюта и Пулишич се превърна в първия американец с гол за росонерите в историята. Американците с гол в Серия А се броят на пръстите на едната ръка – Алексис Лалас, Майкъл Брадли, Уестън Макени и Джанлука Бузио.

Отговорът на Болоня дойде чак 10-ина минути преди паузата. Хубава атака на домакините отляво завърши с мощен удар на Фъргюсън, но Менян спаси. В добавеното време на първата част Ебишер имаше отлична възможност след центриране отляво, но удара му с глава не се получи.

Почивката бе много странна. Целият тим на Милан остана на терена, защото се оказа, че в съблекалнята има технически проблем и климатика не работи.

Второто полувреме започна с натиск на Болоня. Домакините пуснаха в игра звездата от миналия сезон Рикардо Орсолини. Първият шанс бе за Фъргюсън, но шутът му бе много неточен.

Последва нов огромен шанс за Болоня. Хубава атака отляво завърши с удар на Ндой отблизо, но топката рикошира в страничната греда и излезе в аут. Последва ново положение за домакините. Зиркзее изведе в чиста позиция Ебишер, но удара му отново бе спасен от вездесъщия Менян. От последвалия корнер Пош стреля триково с пета, но отново Менян спаси.

През второто полувреме Милан така и не направи нещо запомнящо се. Последният удар в мача на росонерите бе в 29-ата минута на срещата, до последната минута, когато Леао финтира двама отляво и стреля по диагонала, но в гредата.

БОЛОНЯ – МИЛАН 0:2