3. Милан отново на точка зад Юве след 3:0 над Каляри (видео)

Милан отново на точка зад Юве след 3:0 над Каляри (видео)

Ибра, Ночерино и Амброзини носят успеха на „росонерите”

Шампионът Милан направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като тази вечер се справи безпроблемно с Каляри с класическото 3:0. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро” и бе от програмата на 20-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Росонерите” имаха контрола върху играта през целия мач, но в първите 20 минути гостите имаха две изгодни ситуации, пропилени от Ибардо и Екдал.

След преполовяването на първата част обаче, домакините успяха да наложат своя стил на игра и притиснаха съперника си в половината му, но Ибрахимович, Месба и Ван Бомел пропуснаха да се разпишат.

Така се стигна до 32-ата минута, когато шампионите все пак съумяха да излязат напред в резултата. Тогава Ибрахимович изпълни един от марковите си пряк свободни удари, заковавайки топката в горния ляв ъгъл на Агаци за 1:0.

След попадението „росонерите” продължиха да доминират и в 39-ата минута вече водеха с 2:0, след като Ибрахимович свали топката с глава за Ночерино в пеналта, а халфът с остър удар с левия крак направи отново безпомощен стража на гостите.

През втората част домакините излязоха с мисълта да вкарат трето попадение, което да сложи точка на спора, но Ел Шаарави, Емануелсон и Ночерино изтърваха от изгодни положения.

Все пак Милан постигна целта си в 75-ата минута, когато Емануелсон намери Амброзини на границата на наказателното поле, италианецът навлезе в пеналта и с премерен изстрел направи преднината на шампионите класическа.

След този гол „росонерите” свалиха оборотите, което отвори няколко възможности пред Каляри да отбележи поне почетно попадение. Екдал, Канини и Ибардо обаче не се възползваха от открили се пред тях възможности и така двубоят завърши 3:0 в полза на домакините.

След успеха Милан се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 43 точки, на 1 зад лидера Ювентус. Гостите от Каляри пък са 13-и с 23 пункта.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито