3. Милан пак разочарова, този път с реми срещу Емполи на „Сан Сиро” (ВИДЕО)

Милан пак разочарова, този път с реми срещу Емполи на „Сан Сиро” (ВИДЕО)

„Росонерите” завършиха мача с девет души

Милан за пореден път разочарова феновете си, след като регистрира равенство 1:1 срещу Емполи у дома в мач от XXIII кръг на италианската Серия „А“.

Мачът на „Сан Сиро” не започна никак добре за „росонерите”, защото още в осмата минута Алекс се контузи и бе заменен принудително.

Въпреки това, хората на Филипо Индзаги успяха да открият резултата малко преди почивката. В 40-ата минута, след добро центриране на Джакомо Бонавентура новото попълнение на домакините Матия Дестро отбеляза първия си гол с екипа на тима и откри резултата.

Така Милан взе минимален аванс, но след паузата гостите успяха да стигнат до изравняването. В 68-ата минута Масимо Макароне засече с глава центриране от пряк свободен удар на Хисай и преодоля Диего Лопес, след като бе оставен непокрит в пеналта.

Така италианският ветеран се разписва в трети пореден кръг от Серия А, а Емполи можеше дори да си тръгне с трите точки от „Сан Сиро“, но вратарят на домакините Диего Лопес игра с ръка извън наказателното поле, за да попречи на удар на останалия очи в очи с него Франческо Тавано.

Вследствие на това испанският вратар бе изгонен с директен червен картон в 82-ата минута, а шест по-късно Гарбиел Палета, навръх рождения си ден, получи разтежение на бедрото и също трябваше да напусне принудително игра.

Трите смени в Милан обаче вече бяха извършени и така тимът остана с деветима души на терена. До края домакините удържаха резултата и взеха точка.

След равенството Милан заема 10-а позиция във временното класиране 30 точки, а Емполи е 14-и с 24 в своя актив.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе