Милан печели и с 10 души в Италия (ВИДЕО)

„Росонерите“ надвиха като гости Сампдория с 2:1

Италианският шампион Милан победи като гост Сампдория с 2:1, макар да игра с човек по-малко почти през цялото второ полувреме на срещата от 6-ия кръг на Серия А.

Жуниор Месиаш откри резултата още в 6-ата минута след асистенция на Рафаел Леао, който бе изгонен в 47-ата заради втори жълт картон.

Десет минути по-късно домакините се възползваха от числения си превес и изравниха чрез Филип Джуричич, но след още 10 нападателят Оливие Жиру донесе успеха на „росонерите“ с гол от дузпа.

След него гостите събраха 14 точки, с колкото е и лидерът Наполи, докато Сампдория остана в зоната на изпадащите с едва 2 в своя актив, тъй като все още е без успех в Калчото.

Гостите от Милано поведоха още в 6-ата минута. Звездата на шампионите Рафаел Леао центрира към Жуниор Месиас, който преодоля Емил Аудеро с прецизен завършек. В 11-ата Филип Джуричич стреля от границата на наказателното поле, но прати топката в напречната греда.

Десет минути след това Рафаел Леао отново демонстрира супер техника, пращайки топката в наказателното поле, а Шарл Де Кетеларе я насочи в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада. В края на първата част Жиру стреля по земя към центъра на вратата, но Аудеро отрази удара му.

В началото на второто полувреме Рафаел Леао получи втори жълт картон и остави „росонерите“ с човек по-малко на терена. В 57-ата минута страхотен пас на Томазо Ауджело намери Филип Джуричич, който скочи високо и с глава изравни резултата на „Луиджи Ферарис“. В 65-ата минута съдията подмина игра с ръка на Гонсало Вияр, но след преглед с ВАР, свири дузпа за Милан. Зад топката застана Оливие Жиру, който бе точен от бялата точка за 1:2.

В 87-ата минута Милан се измъкна с помощта на Майк Менян. Габиадини излезе на добра позиция и стреля, но стражът на гостите се справи. При добавката Вере стреля в страничния стълб, а отбитата топка отново бе спасена от Менян.