3. Милан подари първата победа на Зеедорф като треньор (ВИДЕО)

Милан подари първата победа на Зеедорф като треньор (ВИДЕО)

“Росонерите” се наложиха над Верона в последния двубоя на кръга в Серия А

Милан направи подобаващо посрещане на новия си треньор. “Росонерите” подариха първата победа на новия си наставник Кларънс Зеедорф в Серия А. Тимът от Милано се наложи с минималното 1:0 като домакин над Верона в последния двубой от 20-ия кръг на шампионата. Голмайстор стана Марио Балотели, който вкара от дузпа в 82-ата минута на мача.

Кларънс Зеедорф, който спечели два пъти изданието на Шампионската лига с екипа на Милан, преждевременно прекрати футболната си кариера, за да наследи на треньорския пост Масилиано Алегри. Той бе уволнен заради слабите резултати на тима в последното време. Холандецът подчерта с идването си, че голямата цел пред отбора е да „преоткрие ентусиазма, радостта и забавлението от футболната игра". Тифозите на Сан Сиро също топло приветстваха новия наставник, като в началото на мача всяко отиграване бе посрещано със силни скандирания от трибуните.

Срещата започна много добре за домакините и първата по-сериозна възможност за гол се откри пред Робиньо, но неговият изстрел не намери очертанията на вратата, пазена от Рафаел. Кака и Балотели също опитаха късмета си, но двете нули на таблото се запазиха.

Домакините направиха всичко по силите си да увечаят усилията си с гол, но пътят към вратата на Верона се оказа по-труден от очакваното. Отново Балотели бе в центъра на вниманието към края на полувремето. Той получи възможност да изпълни пряк свободен удар от добро положение, топката тупна коварно пред Рафаел, но стражът успя да отрази. Рикардо Монтоливо изпрати истниски снаряд в заключителните моменти на първата част - отново без резултат.

Статуквото през второто полувреме не се промени и Милан бе по-активният отбор на терена. С течение на времето феновете се изнервиха то множеството пропуски и Марио Балотели се намеси с жест да ги поуспокои.

В 68-ата минута пред Робиньо се откри нова златна възможност да накара трибуните на Сан Сиро да избухнат, но ударът му срещна гредата. Така се стигна до 82-ата минута, когато Кака нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Гонсалес в опита си да изчисти с шпагат и главният съдия посочи бялата точка. Балотели застана зад топката и вкара единственото попадение в срещата.

До края на двубоя футболистите на Верона се опитаха да си тръгнат поне с точка, но добрата отбрана на домакините не допусна това да се случи и да помрачи дебюта на Зеедорф.

След този двубой Верона е 6-и с 32 точки и пропуснаха да минат пред Интер, който има същият актив. Милан също не помръдна в класирането въпреки успеха - 11-о място и 25 точки.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит