3. Милан потрепери в края, но започна годината с победа (ВИДЕО)

Милан потрепери в края, но започна годината с победа (ВИДЕО)

"Росонерите" надвиха Салернитана с 2:1

Милан победи Салернитана с 2:1 и направи добро начало на 2023 г. „Росонерите“ стигнаха до успеха на „Стадио Аречи“ в Салерно с попадения на Рафаел Леао и Сандро Тонали. Точен за домакините пък бе Федерико Бонацоли в заключителните минути.

С този успех тимът на Милан събра актив от 36 точки и се доближи на пет до лидера Наполи, който тази вечер гостува на Интер. Салернитана пък остана с 17 пункта на 13-ото място в класирането на Серия А.

Наставникът на шампионите Стефано Пиоли заложи на оптимален състав в първия мач на „росонерите“ за 2023 г. На върха на атаката действаше Оливие Жиру, а зад него стартираха Салемакерс, Браим Диас и Рафа Леао. В тима на Салернитана в атака личаха имената на Кжищоф Пиатек и Булайе Диа.

Двубоят в Салерно започна по страхотен начин за Милан. В 10-ата минута Рафаел Леао откри резултата след асистенция на Сандро Тонали. 23-годишният нападател реализира седмия си гол за сезона в Серия А.

В 15-ата минута гостите удвоиха аванса си. Диас комбинира с Тонали и халфът покачи на 2:0. Италианският национал отбеляза за втори път в Калчото през кампанията.

Милан не доминираше тотално през първата част, но се прибра на почивка с комфортен аванс. Салернитана изпълни пет корнера и създаде пет положения за гол, но не успя да вкара попадение през първите 45 минути игра.

В 58-ата минута попадение на Браим Диас бе отменено след намесата на ВАР. Милан сякаш подцени оставащите минути до края на мача на „Стадио Аречи“ и можеше да съжалява.

В 83-ата резервата Федерико Бонацоли намали резултата, отбелязвайки след асистенция на Кулибали.

Все пак „росонерите“ задържаха аванса си до последния съдийски сигнал и се поздрави с 11-ата си победа за сезона.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)