Милан превзе Рим в 92-ата минута (ВИДЕО)

„Росонерите“ с шампионски обрат на „Олимпико“

Mилан спечели по най-драматичния възможен начин гостуването си на Лацио от 34-ия кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ си върнаха първото място в класирането с шампионски обрат до 2:1, а победният гол бе дело на Сандро Тонали и падна в 92-ата минута.

Така Милан събра 74 точки и е на 2 пред втория Интер, който обаче е с мач по-малко.

Лацио от своя страна остана 6-и в класирането с 56 пункта, изоставайки от градския си съперник Рома (58).

Срещата на „Олимпико“ започна отлично за домакините и те откриха резултата още в 5-ата минута. Тогава Сергей Милинкович-Савич получи топката след тъч, напредна по фланга и центрира към Чиро Имобиле, който от движение заби своя 26-и гол в Калчото за сезона.

Така той се превърна в едва 4-ия футболист, минал котата от 25 попадения в поне 3 сезона от 2016/17 насам, нареждайки се до Роберт Левандовски, Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

В осмата минута вратарят на домакините Томас Стракоша получи жълт картон, защото хвана топката извън наказателното си поле, а в 17-ата Оливие Жиру стреля с глава, но покрай целта.

Шест минути по-късно Фелипе Андерсон изведе Имобиле, но Майк Менян изби топката с чист шпагат пред наказателното си поле.  Не след дълго нападателят стреля от воле, но стражът улови.

В 28-ата минута пък Рафаел Леао пробва изстрел, ала топката профуча покрай вратата. Малко по-късно португалецът стреля отново, ала Стракоша спаси.

В 37-ата минута Жиру пропусна, след което "росонерите" имаха претенции за игра с ръка на Луис Алберто, ала дузпа не последва.  Точно преди паузата Тео Ернандес застраши вратата на Лацио от свободен удар, но Стракоша блесна със спасяване и така авансът на домакините се запази до почивката.

Скоро след нея обаче резултатът бе изравнен. В 50-ата минута Леао догони топката и нахлу с нея в наказателното поле, след което Жиру изпревари Стефан Раду и отблизо направи 1:1.

Точно преди изтичането на първия игрови час Жуниор Месиас центрира опасно, но играч на Лацио изчисти топката от голлинията.

Малко след това бразилецът стреля силно, но на сантиметри от гредата.

В 70-ата минута пък Милинкович-Савич пробва от разстояние, ала несполучи, а секунди след това резервата на гостите Златан Ибрахимович също стреля от дистанция, но Стракоша улови.

Драмата настъпи във втората минута на добавеното време, когато Сандро Тонали донесе успеха на Милан и смълча „Олимпико“.

Така гостите взеха пълния комплект от точки и всичко в Серия А ще се реши в оставащите 4 кръга до края на шампионата.

Лацио – Милан 1:2
1:0 Чиро Имобиле (4)
1:1 Оливие Жиру (50)
1:2 Сандро Тонали (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛАЦИО: Стракоша, Ладзари, Ачерби, Патрик, Раду, Милинкович-Савич, Лейва, Алберто, Андерсон, Имобиле, Дзакани;

МИЛАН: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Тонали, Кесие, Месиас, Диас, Леао, Жиру.