3. Милан превзе "Сан Никола" - 2:0 срещу Бари

Милан превзе "Сан Никола" - 2:0 срещу Бари

"Росонерите" отново се включиха в борбата за Скудетото

Милан отново се върна в борбата за Скудетото, след като днес победи като гост Бари с 2:0 в среща от 25-ия кръг на Серия „А”. В сряда „росонерите” ще изиграят отложения си мач с Фиорентина и при една евентуална победа, воденият от Леонардо тим ще се доближи само на 4 точки от лидера Интер.

Двубоят на стадион „Сан Никола” премина изцяло под диктовката на миланския гранд, който владееше инициативата през почти целия мач. В края на първото полувреме Бориело откри със страхотна странична ножица, а през второто полувреме Пато подпечата успеха на 7-кратния европейски шампион. В заключителните минути на мача Барето пропусна да вкара от дузпа и да направи загубата на своя тим почетна.

„Росонерите” очаквано започнаха по-добре мача и в началните минути владееха инициативата на терена. В 12-ата минута след хубава атака на Милан, Абате напредна по дясното крило и намери Амброзини пред наказателното поле. Капитанът на „росонерите” веднага стреля, но ударът му мина на сантиметри над вратата. Осем минути по-късно Пато стреля силно от пряк свободен удар от 25 метра, но Жилет внимаваше и успя да улови коженото кълбо.

В 26-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. След центриране от корнер, Барето падна в малкия пеналт след съприкосновение с Бонера, но реферът даде знак играта да продължи. Три минути по-късно Бонера центрира към Бориело, който стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на домакините.

В 40-ата минута пред Бориело се откри най-чистото до този момент положение в мача. Той бе изведен в наказателното поле на Бари, обърна се и стреля по диагонала, но в последния момент притичал бранител на домакините успя да избие пред голлинията и да предотврати сигурен гол в своята врата. Само три минути по-късно обаче таранът на „росонерите” все пак откри резултата. Роналдиньо центрира в полето към Бориело, който със страхотна странична ножица не остави никакви шансове на Жилет.

В 48-ата минута Роналдиньо свали топката с глава към Пато, който стреля от дъгата, но ударът му мина покрай вратата на Бари. Три минути по-късно Донати стреля от 23 метра, но ударът му профуча покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Абиати. В 62-минута домакините можеха да изравят резултата, след като Барето стреля от пряк свободен удар от границата на полето, но Абиати внимаваше и успя да избие в корнер влизащата под гредата топка.

Домакините постепенно започнаха да организират по-опасни атаки към вратата на „росонерите”, но точно тогава воденият от Леонардо тим нанесе втория си удар в мача. В 68-ата Янкуловски подаде на Роналдиньо в полето, който залъга бранител на Бари и центрира към Бориело. Бранител на домакините успя да избие топката, но тя попадна в краката на Пато, който хладнокръвно я прати в опразнената врата.

В минутите след гола домакините се опитаха да се върнат в мача, но домакините така и не успяваха да сътворят чисто голово положение пред вратата на Абиати. Леонардо пък пусна в игра опитния голмайстор Филипо Индзаги и англичанина Дейвид Бекъм.

В 88-ата минута Алварес центрира в полето към С. Масиело, който бе фаулиран от Пато. Реферът не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Барето, който стреля в долния десен ъгъл, но със страхотен рефлекс Абиати успя да спаси 11-метровия наказателен удар.

До края на мача и двата отбора не сътвориха нищо интересно и в крайна сметка Милан се поздрави със заслужените 3 точки.

След тази победа "росонерите" остават на 3-ата позиция в класирането с актив от 48 точки, на 7 зад градския съперник Интер, но воденият от Леонардо тим има и мач по-малко. Бари пък остава на 11-ото място с 32 точки.

Бари – Милан 0:2
0:1 Бориело (43’)
0:2 Пато (68’)

Бари: Жилет, А. Масиело, Белмонте, Бонучи, Гази, Донати, С. Масиело, Алварез, Ривас (62’ Алмирон), Барето, Меджорини (34’ Сфорцини)