3. Милан с безпроблемно 2:0 срещу Сиена (видео)

Милан с безпроблемно 2:0 срещу Сиена (видео)

"Росонерите" излязоха начело в Серия А с точка пред Ювентус, който обаче е с мач по-малко

Отборът на Милан оглави класирането в Серия А, след като постигна очаквана победа в домакинството си на Сиена от 16-ия кръг на италианското първенство. „Росонерите” спечелиха с 2:0, като успехът бе напълно заслужен с оглед на това, че играчите на Масимилиано Алегри създадоха повече чисти ситуации за отбелязване на гол и владееха топката повече от съперника си.

В първия четвърт част от мача нямаше много интересни моменти, като се изключат пропуските на Антонио Ночерино още в 4-ата и на Ферейра Реджиналдо в 14-ата минути. Последваха добри възможности пред Кристиано Дел Гросо от Сиена и Кевин-Принс Боатенг от Милан, но двамата вратари – Марко Амелиа и Желко Бъркич, не допуснаха попадение. До края на първата част Тайе Тайво и Кларънс Сеедорф можеха да се разпишат за „росонерите”, но гол през първите 45 минути не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Малко след подновяването на играта Милан успя да поведе. Антонио Ночерино отправи много хубав удар с десния крак в 54-ата минута, а топката се оплете в мрежата на Сиена, като по този начин резултатът стана 1:0. Малко след като изтече час игра, „росонерите” получиха правото да изпълнят дузпа, след като главният съдия отсъди нарушение на вратаря на гостите срещу Кевин-Принс Боатенг. Златан Ибрахимович се нагърби с отговорността да увеличи аванса на Милан и с много добро изпълнение направи резултата 2:0. Последваха нови добри възможности за „росонерите”, но Боатенг, Пато и Ибрахимович не бяха точни в завършващия удар.

След изтичането на 75-ата минута Сиена имаше три добри възможности за отбелязване на гол, но гостите така и не вкараха попадение във вратата на Марко Амелиа. Милан пък не можа да направи победата си по-изразителна и крайният резултат от мача бе 2:0.

След успеха Милан събра актив от 31 точки и оглави Серия А, като е с точка повече от Ювентус, който утре е домакин на Новара. Сиена пък е на 17-ото място с 14 пункта.

Реал за Варан: Завинаги един от нас