3. Милан с трета победа след боя от Юве (видео)

Милан с трета победа след боя от Юве (видео)

„Росонерите” се наложиха с 4:1 над Парма, Ночерино с хеттрик

Шампионът на Италия – Милан – постигна трета поредна победа след злополучния мач с Ювентус, завършил 0:2. „Росонерите” победиха без проблеми тимът на Парма с убедителното 4:1 и вече е на петото място във временното класиране.

Голмайстори за тима, воден от Масимилиано Алегри, бяха Антонио Ночерино, който стана играчът на мача с хеттрика си и Златан Ибрахимович. Ночерино е вторият футболист в рамките на няколко дни, който обелязва три гола в един двубой - в неделя Кевин-Принс Боатенг стори същото срещу Лече. Почетното попадение за гостите от Парма бе дело на Себастиан Джовинко.

Футболистите на Милан не изпитаха никакви затруднения при този успех за разлика от предшния кръг, когато се наложи да обръщат от 0:3. „Росонерите” владееха топката 66% и бяха отправили общо 23 удара срещу само 8 на противника.

Двубоят започна с домакински натиск, но първият гол падна след около 30 минути игра. Ночерино откри головата си сметка, а 120 секунди по-късно удвои преднината на своите. След тези бързи два гола тимът на Алегри заигра по-спокойно и това се отрази на крайния резултата, който можеше да бъде още по-категоричен в полза на домакините.

През втората част нищо не се промени. Милан продължи да доминира и третият гол бе въпрос на време. Ибра бе неговият автор в 73-ата минута. Малко след това Джовинко върна едно попадение, но това не бе достатъчно. „Червено-черните” не се стъписаха от този гол, а напротив. В самия край на двубоя Ночерино оформи своя хеттрик и сложи точка на спора.