3. Милан се сбогува със Скудетото след второ поредно реми

Милан се сбогува със Скудетото след второ поредно реми

Болоня удържа нулевото равенство на "Ренато Дел'Ара", "росонерите" удариха две греди

Милан записа трета поредна издънка в Серия "А" и на практика се сбогува с мечтата си да спечели Скудетото през този сезон. След като преди седмица "росонерите" се препънаха у дома срещу Ливорно, днес 7-кратният европейски шампион не успя да победи Болоня, а срещата на стадион "Ренато Дел'Ара" завърши при нулево реми. Воденият от Леонардо тим направи всичко по силите си, за да стигне до трите точки, но удари на Роналдиньо и Амброзини срещната напречната греда на вратата пазена от Коломбо.

Играчите на Милан владееха инциативата през почти целия двубой, но домакините се бяха групирали добре в своята половина и не позволиха на нападателите на миланския гранд да отбележат гол. Дебют с екипа на Милан направи новото попълнение Амантино Мансини.

Още в началото на мача „росонерите” поеха инициатива, като играчите на Леонардо умело задържаха топката, но така и не успяваха да сътворят чисто голово положение пред вратата на Коломбо. В първите 15-ина минути се запомниха единствено два неточни изстрела на Марко Бориело, както и няколко пробива по крилото на новото попълнение на Милан Амантино Мансини.

В 31-ата минута Ди Вайо бе изведен с далечен пас и стреля по диагонала, но Дида внимаваше и успя да избие. Пет минути по-късно Зеедорф изведе Масимо Амброзини в полето, но капитанът на „росонерите” падна на тревата след съприкосновение с вратаря Коломбо. Реферът Мазолени обаче даде знак играта да продължи, а в интерес на истината и играчите на Милан не протестираха срещу отсъждането му.

В 39-ата минута Пирло изстреля истински снаряд от 25 метра, но топката мина на сантиметри над вратата на Болоня. До края на полувремето „росонерите” владееха инициативата, но така и не успяха да пробият отлично групираната отбрана на домакините.

Второто полувреме започна с опасна атака на Болоня, но острото центриране към Ди Вайо бе пресечено от Бонера. В 57-ата минута Пирло центрира от корнер, Роналдиньо стреля от воле от 7-8 метра, но топката срещна напречната греда и излезе в аут. В следващата атака Бориело овладя кълбото пред наказателното поле и стреля с левия крак по земята, но Коломбо внимаваше и безпроблемно улови.

В 69-ата минута Роналдиньо пусна хитър пас зад отбраната на домакините към Хунтелаар. Бившият капитан на Аякс се озова очи в очи с Коломбо, но изстрелът му попадна право в тялото на вратаря. Кълбото рикошира в бранител на Болоня и отново се озова в краката на Хунтелаар, но той не успя да я прати в опразнената врата. Шест минути по-късно Диньо намери в полето Бориело, който веднага стреля с левия крак, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 88-ата минута Абате проби по дясното крило и центрира по земя към Бориело. Таранът на Милан се обърна и стреля с левия крак, но топката отново попадна в ръцете на Коломбо. Минута по-късно влезлият като резерва Дейвид Бекъм стреля много силно от 20-ина метра, но ударът му излезе в аут.

В първата минута на добавеното време Мансини направи много хубав пробив по лявото крило и центрира в малкия пеналт. Капитанът на "росонерите" Масимо Амброзини надскочи прекия си пазач  и стреля с глава, но топката срещна сглобката на вратата на Болоня. До края на мача крепостта на домакините удържа и те се поздравиха със спечелената точка.

След това второ поредно реми Милан остава на второто място с актив от 42 точки и вече се намира на 10 точки зад лидера Интер. Болоня пък остава на 14-ата позиция с 25 пункта.

Болоня – Милан 0:0

Болоня: Коломбо, Портанова, Морас, Ланна, Раги, Гуана, Мудингай, Модесто (80’ Бристо), Буше, Ди Вайо (90' Сучи), Гименез (46’ Адаилтон)

Милан: Дида, Абате, Силва, Бонера, Антонини, Пирло, Амброзини, Зеедорф (61’ Хунтелаар), Мансини, Бориело, Роналдиньо (79’ Бекъм)