3. Милан се спъна срещу Лече (видео)

Милан се спъна срещу Лече (видео)

Двата тима завършиха 1:1

Mилан не успя да победи като гост аутсайдера Лече и завърши 1:1 в последна среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”. С първия съдийски сигнал „росонерите” взеха инициативата и владееха повече топката, но през цялото първо полувреме създадоха само едно голово положение, което бе пропиляно от Златан Ибрахимович, който преодоля първо двама бранители, но след това не успя да реализира.

След почивката в 49-ата минута Милан откри резултата след феноменално изпълнение на Златан Ибрахимович от 30 метра. Шведският нападател не остави никакви шансове за стража на Лече Антонио Розати, след като го изненада със страхотен прехвърлящ удар, за да влети топката в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1. Това бе и първия точен удар в очертанията на вратата на Лече.

Домакините реагираха и в 68-ата минута бяха близо до изравняване, но ударът на резервата Гийермо Джакомаци бе отразен с вещина от вратаря на Милан Марко Амелия, който се намеси решаващо и изби в корнер нов удар в 80-ата минута извън наказателното поле след рикошет в бранител на „росонерите”.

При последвалото изпълнение на ъгловия удар Рубен Оливейра бе оставен непокрит на точката на дузпата и с кинжален удар простреля Амелия за 1:1. До края на мача играчите на Милан натиснаха и бяха близо до победно попадение в добавеното време, но удар с глава на Антонио Касаном, премина покрай вратата.

До този момент нито един от двата тима не бе завършвал 0:0 в срещите си от началото на сезона.

Със спечелената точка Милан остава начело в класирането с актив от 41 точки, следван от Наполи и Лацио, които имат по 37 точки. Лече пък е в зоната на изпадащите на 18-а позиция с актив от 19 точки.