3. Милан се върна на победния път след 1:0 над Каляри (видео)

Милан се върна на победния път след 1:0 над Каляри (видео)

Отборът на Милан направи нова важна крачка към спечелването на титлата в Италия, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Каляри

Отборът на Милан направи нова важна крачка към спечелването на титлата в Италия, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Каляри. Срещата се игра на стадион „Сант’Елиа” и бе от програмата на 18-ия кръг на Серия „А”. Единственото попадение в мача бе дело на африканеца Щрасер в 85-ата минута, за който това бе първи гол с екипа на „росонерите”.

В този мач не игра голмайсторът на Милан Златан Ибрахимович, тъй като бе наказан, а Антонио Касано направи официален дебют с фланелката на „росонерите”.

Двубоят започна с много накъсана игра и в началото удар на Робиньо бе блокиран от бранител на домакините. След 15-ата минута Каляри наложи териториален превес и започна да притиска здраво своя съперник. Последваха опасни удари на Меркел и Лацари, които обаче не поразиха целта.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Каляри пропусна да открие резултата, след като Канини засече с глава центриране от корнер, но топката се отби в лявата греда на Абиати. В 41-ата минута пък Пато бе изведен сам срещу Агаци, ала стражът на домакините показа невероятен рефлекс и спаси с една ръка. В самия край на полувремето Абиати подари топката на Нене, но нападателят не успя да я вкара в мрежата, стреляйки покрай вратата.

Втората част стартира с опасен удар на Нене, който обаче бе спасен от стража на Милан. Като цяло обаче играта бе доста накъсана и интересните положения дойдоха в последните 20 минути на мача. В 76-ата Нене стреля с глава покрай вратата на „росонерите”, а в 78-ата Абиати трябва да отразява и шут на Матри.

В 79-ата минута пък Робиньо бе изведен на изгодна позиция, ала стреля изключително неточно. В 82-ата пък Пато опита късмета си извън пределите на наказателното поле, но и неговият удар не намери очертанията на вратата на Каляри.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Милан все пак стигна до така ценното попадение. Тогава Робиньо намери Касано пред наказателното поле, италианецът с гениален пас продължи за Щрасер, който с десния крак не сбърка за крайното 1:0.

След тази победа Милан остава еднолично на върха в Калчото като вече има актив от 39 точки. Домакините от Каляри пък са 16-и с 20 пункта.

Каляри – Милан 0:1
0:1 Щрасер 85'