3. Милан сгази Бреша насред "Джузепе Меаца" и остана лидер в Серия А (видео)

Милан сгази Бреша насред "Джузепе Меаца" и остана лидер в Серия А (видео)

Мачът завърши 3:0 в полза на "росонерите", те водят вече с 10 точки в класирането на градския съперник Интер

Отборът на Милан постигна очаквана победа над Бреша в мач от 15-ия кръг на италианската Серия А. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца” и завърши с класическа победа за „росонерите”. Домакините доминираха по време на целия мач и заслужено се поздравиха с трите точки, които ги оставиха на върха в класирането.

Мачът започна много активно от страна на Милан и първият точен удар към вратата на Серени се оказа гол. Ибрахимович намери Боатенг в наказателното поле на гостите и ганаецът от много близко разстояние успя да открие резултата, след като стреля с левия крак и прати топката в левия ъгъл на вратата на Бреша.

В 12-ата минута Робиньо можеше да удвои, но ударът му, който попадна в рамките на вратата, бе спасен от Серени.

Гостите можеха да се върнат в мача, но Карачоло направи сериозен пропуск, след като не успя да прати топката зад Абиати, въпреки че намери очертанията на вратата.

В 28-ата минута домакините от Милано достигнаха до второ попадение, дело на Робиньо. Бразилецът стреля от около 12 метра и с хубав удар в долния ляв ъгъл на Серени удвои преднината на тима си.

Не бяха изминали и две минути когато „росонерите” достигнаха до трети гол. Негов автор бе Златан Ибрахимович. Шведският национал бе намерен в наказателното поле на Бреша от Андреа Пирло и с неспасяем удар в горния ляв ъгъл на Серени вкара за трети път кълбото в мрежата на гостуващия тим.

До края на полувремето Боатенг и Пирло можеха да отбележат четвърто попадение, но изстрелите им бяха отразени и не попаднаха във вратата на Бреша. За гостите пропуски направиха Диаманти и Хетемай.

Все пак до изтичането на първите 45 минути четвърти гол в мача не падна и почивката дойде при резултат 3:0 в полза на „росонерите”.

През втората част отново Милан започна по-добре, но положенията пред вратата на Серени бяха доста по-малко отколкото през първото полувреме.

Първият удар към една от двете врати бе чак в 61-ата минута, но не намери рамките на вратата. Робиньо стреля от около 10 метра, но изстрелът му премина над напречната греда. Няколко минути по-късно Ибрахимович шутира от границата на вратарското поле, но ударът му излезе в аут, на около метър от дясната греда на Серени.

В 80-ата минута влезлият през втората част Фламини отправи хубав изстрел към вратата на Бреша, но той премина много близо до левия страничен стълб и излезе в аут.

До края на срещата гол на „Джузепе Меаца” не падна и „росонерите” грабнаха трите точки.

След постигнатия успех Милан продължава да оглавява класирането в италианската Серия А с актив от 33 точки. Бреша пък се намира на 17-ото място с 12, но при победа на Чезена, Лече или Бари в утрешните им мачове, Бреша ще се озове в зоната на изпадащите.